Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Chile 2019 (OS 7-9) – Neuville odpada, Loeb podkręca tempo, Tanak prowadzi

Poranek w Rajdzie Chile był bardzo emocjonujący. Groźny wypadek Thierrego Neuvilla, coraz lepsza jazda Sebastiana Loeba i niewielkie problemy Sebastiana Ogiera z samochodem. 

Thierry Neuville sobotę rozpoczął od wygranej na OS7 Rio Lia 1 (20,9 km) –„Nie widzę wielu zmian na odcinkach (w porównaniu do wczorajszego dnia przyp. red.) Jest bardzo ślisko i chytrze. Ogólnie to był dobry przejazd” – mówił za metą Belg. Na drugim miejscu dojechał Ott Tanak (+0,4s), a trzeci na mecie zameldował się Elfyn Evans (+3,2s). Za Dobrze prezentuje się również Sebastian Loeb (+4,8s), który wyprzedził swojego rodaka Sebastiana Ogiera (+5,7s).

Drugim odcinkiem w porannej sobotniej pętli był OS8 Maria Las Cruces 1 (23,09 km), gdzie po raz drugi w Rajdzie Chile Sebastian Loeb dopisał do kolekcji oesowe zwycięstwo. 0,2s za Francuzem na mecie pojawił się Jari Matti Latvala, dalej na podium znalazł się lider rajdu Ott Tanak (+1,2s). Czwarte miejsce dla Krisa Meeke (+3,7s), który na pierwszym odcinku wypadł z drogi. Ponownie na piątym miejscu Sebastian Ogier (+4,3s)- „Mam nadzieję, że Neuville i Gilsoul są cali, to teraz najważniejsze. Moje C3 nie jest dzisiaj doskonałe, ale jesteśmy w walce”. Ogier odniósł się do groźnie wyglądającego wypadku Thierrego Neuville na odcinku.

Pętle zamyka OS9 Pelun 1 (16,59 km), gdzie do głosu doszedł lider rajdu Ott Tanak, który z niewielką przewagą zameldował się na mecie nad drugim Sebastianem Loebem (+0,2s). Trzecia pozycja dla Jariego Mattiego Latvali (+3,5s), drugi raz z rzędu czwartą lokatę uzyskał Kris Meeke (+3,6s) i znowu piąty dojechał Sebastian Ogier (+3,8s) -„Robimy co możemy, jednak mamy trudności, żeby jechać szybciej. Prawdopodobnie mamy szansę na dobre punkty w Chile, ale wolałbym jechać szybciej” – mówił za metą Ogier.

Po dziewięciu odcinkach specjalnych na prowadzeniu znajduje się Ott Tanak, na drugim miejscu Sebastian Ogier (+34,6s), trzecią lokatę zajmuje Jari Matti Latvala (+51,0s), do którego sukcesywnie zbliża się czwarty Sebastian Loeb (+52,1), piątkę zamyka Elfyn Evans (+1:11,7s)
Do Góry