Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rajd Bohemia 2018: lista z Polakami

fot. szeja.com

Asfaltowa impreza stanowi w tym roku piątą rundę mistrzostw Czech (MČR). W jej ramach do rywalizacji zgłosiło się 74 załogi. Oprócz tego w rajdzie wezmą udział także zawodnicy zmagający się w historycznych mistrzostwach Czech (MČR HA), Rally Legend oraz ECO Energy Rally Bohemia. Jak podają organizatorzy, w sumie chęć startu zapowiedziały 132 duety.

Kierowca Škody Motorsport, Jan Kopecký pojawi się na trasie z numerem pierwszym. Za nim w tabeli widnieje Václav Pech jun. w Fieście R5 oraz dwóch innych zawodników reprezentujących fabryczną Škodę: Ole Christian Veiby i Juuso Nordgren. Z piątką pojedzie, za sterami Fiesty R5, Jan Černý. Dalej widnieją zawodnicy w Fabiach R5: Raimund Baumschlager, Filip Mareš i Vojtěch Štajf. Czołową dziesiątkę listy zamykają Jarosław i Marcin Szejowie, za sterami Fiesty R5 oraz Roman Odložilík w samochodzie tej samej marki.

Oprócz braci Szejów w zmaganiach powinniśmy zobaczyć także innych polskich zawodników. Będzie to załoga Teodor Stolarek i Leszek Janusz w Suzuki Swift GTi, zmagająca się w ramach historycznych mistrzostw.

Pełne listy: MČRMČR HARally LegendECO Energy Rally Bohemia.

Rajd odbędzie się w dniach 29.06 – 01.07.
Do Góry