Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Barum 2018 (OS 6-9) – Aleksiej Łukjaniuk utrzymuje prowadzenie w rajdzie

Rajd Barum w sobotnie popołudnie przywitał kibiców i zawodników zmiennymi warunkami na trasie. Jak zawsze na trudnych technicznie odcinkach specjalnych, większe znaczenie miała strategia niż szybkość. Przekonał się o tym  Jan Kopecký, który trzykrotnie przebijał oponę. Czech mimo bardzo dobrej postawy, zajmuje drugie miejsce w rajdzie, ustępując Aleksiejowi Łukjaniukowi.

Druga pętla, sobotniej rywalizacji w Rajdzie Barum wystartowała od OS6 Březová (8,23km) i od początku dostarczyła kibicom emocji. Oesowe zwycięstwo na swoje konto zapisał Fabian Kreim razem z Frankiem Christianem. Pokonali oni znanego z Rajdowych Mistrzostw Świata kierowcę, Daniego Sordo zaledwie o 0,1s! Podium uzupełnił Pospíšilík T., który stracił 0,8s. Liderzy zmagań Aleksiej Łukjaniuk i Jan Kopecký znaleźli się nieco dalej. Odpowiednio na szóstym (+2,0s) i piętnastym miejscu (+14,8s). Czech stracił ponownie sporo czasu na skutek przebitej lewej przedniej opony.

Drugim odcinkiem specjalnym w popołudniowej pętli był OS7 Semetin (11,55 km), który padł łupem Aleksieja Łukjaniuka. Z drugim czasem linię mety przeciął Mikołaj Griazin (+0,8s), a trzecie miejsce wywalczył Dani Sordo (+2,2s) – “Powinienem być bardziej ostrożny. Jechałem z gazem w podłodze, ale było ślisko, trudno. Niestety zaliczyliśmy na trasie spin” – tłumaczył za linią mety Hiszpan.

Jan Kopecký wygrał ósmy odcinek specjalny OS8 Rajnochovice (13,65 km) o 0,5s z Filipem Mareš i o 2,6 s z trzecim Aleksiejem Łukjaniukiem. Tak na mecie swój wynik komentował Jan Kopecký – “Starałem się naciskać tak mocno, jak to tylko możliwe. Ryzyko przebicia opony nie było duże. Nie mamy już koła zapasowego, ale jest dobrze”

Ostatni odcinek specjalny drugiego dnia Rajdu Barum OS9 Kudlovice (21,43 km) ponownie najszybciej przejechał lokalny bohater – Jan Kopecký, który pokonał o 3,2 sekundy drugiego Aleksieja Łukjaniuka –„Mój plan to nie stracić jutro więcej niż dziesięć sekund. Było trudno, nie mieliśmy optymalnych ustawień, ale jestem szczęśliwy.” – komentował na mecie Rosjanin.

W klasyfikacji generalnej liderem nadal jest Aleksiej Łukjaniuk, drugie miejsce utrzymuje  Jan Kopecký (+16,8s), a podium uzupełnia Mikołaj Griazin (+33,2s). Na doskonałej czwartej pozycji plasuje się Dani Sordo (+50,5s)
Do Góry