Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Barum 2018 (OS 10-12) – Jan Kopecký rzucił rękawice Łukjaniukowi

Ostatni dzień Rajdu Barum zapowiada wiele emocji. Jan Kopecký systematycznie odrabia straty do Aleksieja Łukjaniuka, który postanowił nie ryzykować i jechać spokojnie. Aktualnie Rosjanin ma 2,6s przewagi nad czeskim kierowcom.

Niedzielne zmagania w Rajdzie Barum otworzył OS10 Halenkovice (13,72 km). Mocnym akcentem rozpoczął Miroslav Jakeš, pokonując Daniego Sordo (+2,5s) i Jaromira Tarabusa (+3,9s). Bohater wczorajszych zmagań, Jan Kopecký dojechał z piątym rezultatem (+4,6s) – “Dzisiaj jest trudno, było duże miejsc pełnych błota. Musimy być ostrożni, chcemy jechać szybciej, ale nie chcemy odpaść z gry” – komentował na mecie Czech. Najgroźniejszy rywal czeskiego kierowcy, Aleksiej Łukjaniuk zameldował się za linią mety z ósmym czasem (+9,6s) – “Odcinek był całkiem śliski, z niebezpiecznymi cięciami pełnymi błota. Jedziemy ostrożnie”- podsumował pierwszy niedzielny oes Aleksiej Łukjaniuk.

Drugim odcinkiem specjalnym w porannej niedzielnej pętli, był OS11 Maják (8,15 km). Najszybciej po mokrych i zdradliwych asfaltach przejechał Filip Mareš. Tuż za nim na mecie zameldował się Jan Kopecký (+0,9s) – “Na serio jest ślisko. Robimy, co w naszej mocy. Jest zdradliwie, a my chcemy utrzymać się na drodze” – mówił całkiem zadowolony z siebie Kopecký. Na trzecim miejscu dojechał Jaromir Tarabus (+3,0s.), za podium uplasował się Dani Sordo (+3,0s), a  piąty rezultat wykręcił Aleksiej Łukjaniuk (+3,9s) – “Jedziemy na tyle na ile możemy. W tych warunkach nie można naciskać” – opowiedział za metą lider rajdu.

Ostatni próba przed zjazdem do parku serwisowego to OS12 Kašava (24,88 km) Na tym wymagającym odcinku specjalnym Jan Kopecký zgarnął kolejne oesowe zwycięstwo. Z drugim czasem dojechał Miroslav Jakeš (+1,7s), a trzecie miejsce zajął Dani Sordo (+4,5s). Za podium znalazł się Mikołaj Griazin (+5,8s), a piąte miejsce wywalczył Filip Mareš (+5,9s). Na szóstej pozycji dojechał Aleksiej Łukjaniuk (+6,2s)

Po pierwszej niedzielnej pętli, klasyfikacja generalna Rajdu Barum dla najszybszej trójki wygląda następująco:

1. Aleksiej Łukjaniuk 2. Jan Kopecký (+2,6s) 3. Mikołaj Griazin (+37,7s)
Do Góry