Lubię ścigać się w Toruniu – Beata Borowicz przed drugą rundą MPRC 2019
Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Barum 2018 (OS 10-12) – Jan Kopecký rzucił rękawice Łukjaniukowi

Ostatni dzień Rajdu Barum zapowiada wiele emocji. Jan Kopecký systematycznie odrabia straty do Aleksieja Łukjaniuka, który postanowił nie ryzykować i jechać spokojnie. Aktualnie Rosjanin ma 2,6s przewagi nad czeskim kierowcom.

Niedzielne zmagania w Rajdzie Barum otworzył OS10 Halenkovice (13,72 km). Mocnym akcentem rozpoczął Miroslav Jakeš, pokonując Daniego Sordo (+2,5s) i Jaromira Tarabusa (+3,9s). Bohater wczorajszych zmagań, Jan Kopecký dojechał z piątym rezultatem (+4,6s) – “Dzisiaj jest trudno, było duże miejsc pełnych błota. Musimy być ostrożni, chcemy jechać szybciej, ale nie chcemy odpaść z gry” – komentował na mecie Czech. Najgroźniejszy rywal czeskiego kierowcy, Aleksiej Łukjaniuk zameldował się za linią mety z ósmym czasem (+9,6s) – “Odcinek był całkiem śliski, z niebezpiecznymi cięciami pełnymi błota. Jedziemy ostrożnie”- podsumował pierwszy niedzielny oes Aleksiej Łukjaniuk.

Drugim odcinkiem specjalnym w porannej niedzielnej pętli, był OS11 Maják (8,15 km). Najszybciej po mokrych i zdradliwych asfaltach przejechał Filip Mareš. Tuż za nim na mecie zameldował się Jan Kopecký (+0,9s) – “Na serio jest ślisko. Robimy, co w naszej mocy. Jest zdradliwie, a my chcemy utrzymać się na drodze” – mówił całkiem zadowolony z siebie Kopecký. Na trzecim miejscu dojechał Jaromir Tarabus (+3,0s.), za podium uplasował się Dani Sordo (+3,0s), a  piąty rezultat wykręcił Aleksiej Łukjaniuk (+3,9s) – “Jedziemy na tyle na ile możemy. W tych warunkach nie można naciskać” – opowiedział za metą lider rajdu.

Ostatni próba przed zjazdem do parku serwisowego to OS12 Kašava (24,88 km) Na tym wymagającym odcinku specjalnym Jan Kopecký zgarnął kolejne oesowe zwycięstwo. Z drugim czasem dojechał Miroslav Jakeš (+1,7s), a trzecie miejsce zajął Dani Sordo (+4,5s). Za podium znalazł się Mikołaj Griazin (+5,8s), a piąte miejsce wywalczył Filip Mareš (+5,9s). Na szóstej pozycji dojechał Aleksiej Łukjaniuk (+6,2s)

Po pierwszej niedzielnej pętli, klasyfikacja generalna Rajdu Barum dla najszybszej trójki wygląda następująco:

1. Aleksiej Łukjaniuk 2. Jan Kopecký (+2,6s) 3. Mikołaj Griazin (+37,7s)
Do Góry