Kategoria: ERC

Rajd Barum 2017 (OS 2-4): Kopecký walczy z Łukjaniukiem

Sobotni poranek od oesowego zwycięstwa rozpoczął lider rajdu, Jan Kopecký. 1,4s za nim uplasował się Aleksiej Łukjaniuk. W czołowej trójce znalazł się także Václav Pech. – Aleksiej zrobił dobrą robotę, ale chcę zobaczyć jak będą wyglądać pierwsze odcinki. Nie jadę na maksimum – powiedział zwycięzca odcinka. Miejsca cztery, pięć, sześć zajęli kolejno: Kresta (+3,7s), Griebel (+4,9s) i Kostka (+5,6s). Siódmy czas wykręcił zdobywający punkty dla zespołu Rallytechnology Martin Koči (+5,8s), do którego 0,8s stracił Kajetan Kajetanowicz. – Ostrożna jazda z uśmiechami na twarzach. Na obudzenie. Chciałbym się przespać jeszcze. Nie chcę tylko jechać. Chcę być szybki, ale muszę jechać mądrze. Jak na Rzeszowskim – skomentował za metą mistrz Europy. Czołową dziesiątkę uzupełnili Bouffier (+7,0s) i Černý (+7,2s).

Na dominację czeskiego kierowcy mocno odpowiedział Łukjaniuk. Rosjanin wywalczył najlepszy czas, wyprzedzając drugiego na mecie Kopecký’ego aż o 6,3s! Tym samym Łukjaniuk wysunął się na prowadzenie w rajdzie. – To był świetny odcinek, ale mam niezbyt dobre ciśnienie hamulca, jestem zawiedziony – powiedział nowy lider. Trzeci czas wywalczył Bouffier (+6,7s), czwarty Pech (+6,8s), a piąty Griebel (+8,2s). – Patrząc na czas nie jest zły, ale walczę z jazdą. Nie jest zbyt dobrze – relacjonował za metą Francuz. Szóste miejsce zajął Moffet (+10,0s), siódme Kresta (+11,9s), a ósme Kajetanowicz (+13,0s). – To był bardzo podbijający odcinek, trudno było pozostać na drodze – powiedział polski kierowca. Z rajdem pożegnał się Grzegorz Grzyb. – Było w porządku. Straciłem trochę czasu jadąc za Grzybem, ale puścił nas później. Straciłem może 2 sekundy. Coś nie tak chyba z jego prawym, przednim kołem – komentował osiemnasty na tym odcinku Łukasz Habaj (+23,8s).

Trzeci odcinek specjalny był kolejną wymianą ciosów między Czechem a Rosjaninem. Tym razem zwycięsko wyszedł z niej Kopecký, ponownie obejmując prowadzenie w rajdzie. Łukjaniuk stracił do niego 2,2s. – Nie mam siły czasem hamować, jadę na tyle, na ile mogę. Feeling jest dobry. Poza tym wszystko działa dobrze – powiedział wicelider rajdu. Dziesięć sekund do zwycięzcy odcinka stracił Griebel. – Dobry czas, skoki na początku były dość trudne, cieszymy się, że nie popełniliśmy błędu – powiedział Niemiec. Dalsze pozycje zajęli Kresta (+12,7s), Kajetanowicz (+14,5s) i Černý  (+15,5s). Czasy w pierwszej dziesiątce uzyskali także ósmy Kostka (+15,6s), dziewiąty Pech (+18,2s) i dziesiąty Suárez (+20,8s).

Klasyfikacja Rajdu Barum po czterech odcinkach specjalnych: 1. Kopecký, 2. Łukjaniuk (+1,9s), 3. Pech (+25,9s), 4. Bouffier (+28,7s), 5. Kostka (+33,7s), 6. Griebel (+35,3s), 7. Kajetanowicz (+37,6s), 8. Černý (+40,8s), 9. Kresta (+42,3s), 10. Koči (+50,4s).

 

 

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry