Kategoria: Rajd Barbórka, Różne

Rajd Barbórka w nowym terminie

Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka odbędzie się w pierwszy weekend grudnia. Nowy termin zastępuje wcześniej komunikowaną datę. W tym sezonie zamknięcie sezonu rajdowego i największe wydarzenie motoryzacyjne w stolicy zagości na warszawskich ulicach 2 grudnia. Zmiana terminu spowodowana jest kwestiami organizacyjnymi.

Automobilklub Polski tradycyjnie przygotował kilka niespodzianek. Nowy odcinek specjalny, który entuzjastycznie został przyjęty w ubiegłym roku przez rzesze rajdowych fanów pokazuje, że zmiany w harmonogramie i poszukiwanie nowych rozwiązań to dobry kierunek, pozwalający na ciągły rozwój i uatrakcyjnienie barbórkowej rywalizacji. Dlatego, idąc tym śladem, organizatorzy w tym sezonie także zaproponują kilka nowych rozwiązań.

Już dziś organizatorzy zdradzają, ze w harmonogramie Rajdu Barbórka pojawi się wiele nowości. Łączna liczba kilometrów odcinków specjalnych została zwiększona w porównaniu do ubiegłorocznej edycji rajdu. Dodatkowo, aż połowa oesowej rywalizacji zostanie rozegrana na zupełnie nowych trasach, a kibice będą mogli podziwiać walkę kilku zawodników jednocześnie. Bez zmian pozostaje lokalizacja bazy rajdu oraz parku serwisowego.

Wiele powodów do zadowolenia będą mieli również fani rajdowej historii. Podobnie jak w ubiegłym roku, rywalizacja „Legend” będzie częścią grudniowej imprezy, ubarwiającą zimowy weekend stojący pod znakiem zapachu benzyny i dobrej zabawy.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry