Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Azorów 2019 (OS 4-6) – Łukasz Habaj po pierwszej pętli na trzecim miejscu w generalce

Drugi dzień Rajdu Azorów jest bardzo udany dla polskich kibiców. Po pierwszej piątkowej pętli Łukasz Habaj zajmuje doskonałe trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej! Prowadzi Aleksiej Łukjaniuk

Piątkowe zmagania otworzył OS4 Pico da Pedra 1 (11,00 km) na którym znakomite tempo pokazał Aleksiej Łukjaniuk. Obronia tytułu mistrzowskiego pokonał drugiego na mecie Ricardo Mourę o jedną sekundę. Na trzeciej pozycji dojechał Chris Ingram ze stratą trzech i pół sekundy. Tuż za podium znalazł się Łukasz Habaj (+4,8s) – „Na początku uderzyliśmy w jakiś kamień przodem. Straciłem nieco pewności, ale czas na mecie nie jest zły. Mieliśmy dobry przejazd. Myślałem, że złapaliśmy gumę, ale opony są w porządku” – mówił za metą Polak.

Kolejną próbą w pętli był OS5 Sete Cidades 1 (24,17 km), to bardzo znany odcinek specjalny Rajdu Azorów, na którym zawsze bardzo dużo dzieję się i nie jest łatwo pokonać go bez problemów. Na szczęście polskiej załodze Łukasz Habaj i Daniel Dymurski udało się wykręcić doskonały drugi czas! Tuż za niepokonanym Aleksiejem Łukjaniukiem, do którego polski duet stracił blisko osiem sekund.  Najniższy stopień podium na swoje konto zapisał tym razem Ricardo Moura (+11,1s) – „Było nieźle, ale straciłem nieco rytm pod koniec odcinka, poza tym zjazd był nieco bardziej śliski niż poprzednim razem” – relacjonował Moura.

Trzecim i ostatnim odcinkiem specjalnym w pierwszej piątkowej pętli był OS6 Vista do Rei / Feteiras 1 (8,28 km), gdzie ponownie wysokim tempem błysnął Loubet, zwycięzca odcinka kwalifikacyjnego. Pokonał drugiego na mecie Marijana Griebela o 3,7s. Dobrą dyspozycję zaprezentował również Łukasz Habaj, po raz kolejny zajmując doskonałe trzecie miejsce (+3,9s) – „To coś nowego dla mnie. Jesteśmy na dobrej pozycji. Jest to wyjątkowe, jestem szczęśliwy. Notatki są ok bez problemów” – podsumował Łukasz Habaj.

Po pierwszej pętli na prowadzeniu jest Aleksiej Łukjaniuk, drugie miejsce należy do Ricardo Moury (+19,2s), trzeci jest Łukasz Habaj (+21,6s), czwarty Pierre Loubet (+31,7s), a najszybszą piątkę zamyka Marijan Griebel (+36,7s)
Do Góry