Kategoria: WRC

Rajd Australii z nowymi trasami

fot. facebook/RallyAustralia

W tym roku tylko osiem z 24 odcinków specjalnych Rajdu Australii pozostanie niezmienione w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Największą modyfikacją 317-kilometrowej trasy jest usunięcie prawie 50-kilometrowego odcinka Nambucca. Po części jednak po jego trasie będzie przebiegała inna próba – Argents Hill Reserve, mierząca niecałe 30 km. Będzie to także najdłuższy odcinek zawodów.

Próba Raleigh Raceway, zlokalizowana na torze rallycrossowym, ma zostać wykorzystana dwukrotnie, a nadbrzeżny Super Special Stage będzie wzbogacony o nowe hopy i watersplash. Ostatni odcinek zmagań – Wedding Bells 18 – zawodnicy pokonają w odwrotnym kierunku.

Ben Rainsford, dyrektor rajdu:

Kennards Hire Rally Australia będzie największym wydarzeniem rajdowym tego roku w tej części świata i punktem kulminacyjnym jednego z najbardziej ekscytujących sezonów mistrzostw świata w ostatnich latach.

Lider serii – Thierry Neuville i jego najbliższy rywal, Sébastien Ogier, będą walczyć aż do ostatniego odcinka w Australii. Jesteśmy bardzo podekscytowani nadchodzącymi zawodami i nową trasą, którą nasi organizatorzy opracowali, aby testować ludzi i maszyny do granic możliwości.

Rajd Australii stanowi ostatnią w tym sezonie rundę WRC.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry