Kategoria: WRC

Rajd Australii 2017 (OS 9-16): Mikkelsen i Meeke poza rajdem

Drugi dzień Rajdu Australii przyniósł nam wiele niespodzianek. Z rajdem pożegnał się jego dotychczasowy lider, Andreas Mikkelsen. Z dalszej jazdy musiał się także wycofać Kris Meeke. Na prowadzeniu jest Thierry Neuville, a tuż za nim jadą Latvala i Tänak.

Dramat Mikkelsena rozegrał się na dziesiątym odcinku specjalnym. Norweg złapał dwa kapcie, a miał tylko jedno koło zapasowe. To oznaczało dla niego koniec rywalizacji. Na prowadzenie w rajdzie wysunął się jego zespołowy kolega, Thierry Neuville. Skrzyżowanie przestrzelili Meeke, Ogier oraz sam lider rajdu. Najlepszym czasem popisał się Latvala. Pętla zakończyła się ponad półtorakilometrowym odcinkiem specjalnym, który wygrał Tänak.

OS12 był pechowy dla Krisa Meeke’a. Kierowca Citroëna uszkodził swoje auto na mostku, przez co stracił niecałe 20 sekund. Meeke zrezygnował z dalszej jazdy przed startem trzynastego odcinka specjalnego. Z mocno uszkodzonym przodem na mecie OS12 zameldował się Ogier. Pierwsze dwa odcinki padły łupem Neuville’a. Miejscami na oesowym podium zamieniali się ze sobą Latvala i Tänak. Po odwołaniu czternastego odcinka specjalnego kierowcom do przejechania został przejeżdżany dwukrotnie OS Destination NSW (1,27 km). Na pierwszym przejeździe najlepszy czas wykręcili Neuville i Breen. Ogier stracił do nich 0,4s. Dzień oesowym zwycięstwem zakończył Tänak, który o 0,1s wyprzedził Neuville’a i Breena.

WYNIKI RAJDU AUSTRALII PO OS16:

  1. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (2:05:11,6s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  2. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+20,1s, Toyota Yaris WRC)
  3. Ott Tänak i Martin Järveoja (+40,6s, Ford Fiesta WRC)
  4. Craig Breen i Scott Martin (+1:05,2s, Citroën C3 WRC)
  5. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+1:21,1s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  6. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+1:48,2s, Ford Fiesta WRC)
  7. Stephane Lefebvre i Gabin Moreau (+3:00,2s, Citroën C3 WRC)
  8. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+3:25,3s, Ford Fiesta WRC)
  9. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+4:20,3s, Toyota Yaris WRC)
  10. Nathan Quinn i Ben Searcy (+17:35,2s, Mitsubishi Lancer Evo IX)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry