Kategoria: WRC

Rajd Australii 2017 (OS 4-8): Mikkelsen powiększył przewagę, awans Neuville’a

Drugą pętlę Rajdu Australii rozpoczął ponowny przejazd odcinka Pilbara (9,71 km), który padł łupem liderującego w rajdzie Andreasa Mikkelsena. Pierwsza trójka jechała bardzo wyrównanym tempem; drugi na mecie Sébastien Ogier, mimo dalszych problemów ze skrzynią biegów, stracił do Norwega 0,7s, a 0,8s stracił Neuville. W pierwszej piątce zameldowali się także Meeke (+1,3s) oraz Lappi (+2,2s).

Zwycięska passa Mikkelsena została przerwana na OS5 przez jego zespołowego kolegę, Thierry’ego Neuville’a. Tym razem Mikkelsen był drugi, a stracił zaledwie jedną dziesiątą sekundy. Trzeci był Meeke (+0,9s), czwarty Paddon (+3,1s), a piąty Latvala (+4,8s). Z brakiem tylnego dyfuzora ponownie zmagał się Ott Tänak. Zapytany o to, jaki wpływ na jazdę ma brak tej części, odpowiedział: jedziemy patrząc na drogę przez boczne szyby.

Na OS6 piąte zwycięstwo oesowe do swojego dorobku dorzucił Mikkelsen. Drugie miejsce zajęli ex aequo Neuville i Latvala (+1,7s). Dalej sklasyfikowano Meeke’a (+2,2s) i Lappiego (+2,3s). – Naprawdę niesamowite. Naprawdę rozkoszuję się moim trzecim rajdem w Hyundaiu – czuję się w tym aucie jak w domu. Wszystko wygląda bardzo dobrze – mówił na mecie Andreas Mikkelsen.

Dzień zakończył dwukrotnie przejeżdżany odcinek Destination NSW (1,27 km). Na pierwszym przejeździe najlepszy czas uzyskali Tänak i Neuville. Na drugim Belg mógł się już cieszyć z samodzielnego zwycięstwa. Tym razem Tänak był od niego wolniejszy o 0,7s.

WYNIKI RAJDU AUSTRALII PO OS8:

  1. Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (57:51,9ss, Hyundai i20 Copue WRC)
  2. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+20,1s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  3. Kris Meeke i Paul Nagle (+20,8s, Citroën C3 WRC)
  4. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+29,9s, Toyota Yaris WRC)
  5. Craig Breen i Scott Martin (+30,8s, Citroën C3 WRC)
  6. Ott Tänak i Martin Järveoja (+33,0s, Ford Fiesta WRC)
  7. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+38,2s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  8. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+47.9s, Ford Fiesta WRC)
  9. Stephane Lefebvre i Gabin Moreau (+57,3s, Citroën C3 WRC)
  10. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+1:13,8s, Ford Fiesta WRC)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry