Kategoria: WRC

Rajd Australii 2017 (OS 1-3): pętla dla Mikkelsena

Zmagania w ostatniej tegorocznej rundzie WRC rozpoczął niespełna 10-kilometrowy odcinek Pilbara, który padł łupem Mikkelsena. – Czysta, bezbłędna jazda. Jestem zadowolony. Mogłem cisnąć mocniej, ale jak na pierwszy oes było czysto – powiedział kierowca Hyundaia. Norweg o 1,3s wyprzedził Meeke’a i o 2,6s otwierającego trasę Ogiera. Francuz zameldował się na mecie z lekko uszkodzonym przodem swojego auta. Czołową piątkę uzupełnili Paddon (+4,8s) oraz Neuville (+5,0s). Tylny dyfuzor w swoim aucie zgubił Ott Tänak. Estończyk uzyskał szósty czas (+5,3s).

Następnie rywalizacja przeniosła się na odcinek Eastbank (18,92 km). Tam kolejne oesowe zwycięstwo na swoje konto dorzucił Mikkelsen. Ponownie drugi był Meeke (+1,7s); Brytyjczyk uszkodził lewą przednią oponę. – To stało się w wolnym zakręcie, dotknęliśmy skarpy. Na trasie jest dużo kurzu – powiedział reprezentant Citroëna. Niełatwe życie na trasie Rajdu Australii ma Jari-Matti Latvala. Po pierwszym odcinku specjalnym Fin narzekał na problemy z interkomem oraz brak przedniego dyfuzora. Na OS Eastbank Latvala zanotował jednak czwarty czas (+4,8s). Pół sekundy stracił do niego Craig Breen. Sébastien Ogier zmieniał biegi w trybie manualnym, przez co zajął dopiero ósme miejsce (+9,8s). Szansę na dobry wynik oddalają się także Lappiemu – kierowca Toyoty stracił ponad minutę przez awarię wspomagania kierownicy.

Pierwszą pętlę zakończył ponad 26-kilometrowy odcinek specjalny Sherwood. Swoją dominację ponownie podkreślił Mikkelsen, który ponownie był najszybszy i pewnie lideruje w rajdzie. – To był dobry poranek, a auto zachowuje się tak, jakbym sobie tego życzył – powiedział norweski kierowca. Drugi rezultat uzyskał Lefebvre (+6,3s). Pół sekundy stracił do niego jego zespołowy kolega, Craig Breen. Reprezentant Citroëna po trzech odcinkach specjalnych jest trzeci w rajdzie! – To było niesamowite. Kiedy to wszystko się ze sobą zgra jest absolutnie perfekcyjnie. Kocham to, co robię – mówił na mecie Irlandczyk. W pierwszej piątce znaleźli się także Tänak (+7,3s) oraz Paddon (+10,2s). Drobną wycieczkę poza drogę zaliczył Kris Meeke (+13,6s).

Wyniki Rajdu Australii po OS3:

  1. Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (28:04,6s, Hyundai i20 Copue WRC)
  2. Kris Meeke i Paul Nagle (+16,6s, Citroën C3 WRC)
  3. Craig Breen i Scott Martin (+17,7s, Citroën C3 WRC)
  4. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+20,7s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  5. Ott Tänak i Martin Järveoja (+20,9s, Ford Fiesta WRC)
  6. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+21,1s, Toyota Yaris WRC)
  7. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+22,0s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  8. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+28,8s, Ford Fiesta WRC)
  9. Stephane Lefebvre i Gabin Moreau (+33,9s, Citroën C3 WRC)
  10. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+43,4s, Ford Fiesta WRC)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry