Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Arłamów: Habaj i Woś Mistrzami Polski!

Sensacyjna końcówka sezonu LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Po zwycięstwie w 2. Rajdzie Arłamów tytuły Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski zdobyli Łukasz Habaj i Piotr Woś! Do samego końca trwała walka o zwycięstwo. Zadecydował punktowany Power Stage, na którym to właśnie Polacy okazali się lepsi, zdobywając trzy punkty.

fot. Tomasz Macherzyński

fot. Tomasz Macherzyński

Drugie miejsce w rajdzie i jednocześnie tytuły Wicemistrzów Polski padły łupem Francuzów, Bryana Bouffiera (który wraz z Xavierem Panserim wygrywał już trzykrotnie polski czempionat, w 2011 roku będąc także wicemistrzem) i jego pilota Thibaulta De La Haye (+12,8s, Ford Fiesta Proto). Przegrali Power Stage po ulicach Birczy o 4,6s. Do zdobycia tytułów mistrzów zabrakło im jednego punktu. Na podium klasyfikacji sezonowej staną także pechowcy finału, czyli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5).

Podium w Arłamowie uzupełnią Marcin Gagacki i Marcin Bilski (+6:25,5s, Mitsubishi Lancer Evo IX), dla których jest to najlepszy wynik w historii startów – poprawili czwarte miejsce z Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Za nimi uplasowali się zdobywcy trzeciego miejsca na Power Stage, Mariusz Stec i Łukasz Włoch (+6:40,5s, Ford Fiesta Proto). Piątkę uzupełnili Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski (+6:58,2s, Citroen DS3 R3T) – Chmielewski tym samym wygrywa sezon w 2WD, po raz trzeci w karierze.

Szóste miejsce zajęli Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (+9:07,0s, Renault Clio R3T), drudzy w ośce i klasie trzeciej. Miejsce siódme to Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba (+10:47,8s, Mitsubishi Lancer Evo IX), a ósme to zwycięzcy klasy 4F, Marcin Górny i Zbigniew Cieślar (+11:24,4s, Ford Fiesta R2). W dziesiątce znaleźli się jeszcze najszybsi w klasie HR2, Hubert Maj i Szymon Jasiński (+12:32,5s, Mitsubishi Lancer Evo VI), oraz drudzy w 4F, Igor Pietrzak i Michał Kłos (+13:04,6s, Ford Fiesta R2).

W OPEN 2WD zwyciężyli Robert Halicki i Tomasz Tkacz (Fiat Abarth 500), w klasie 4 Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (Ford Fiesta R2). W HR4 triumfowali Marcin Kurp i Ryszard Chlebowski (Honda Civic).

Oficjalna klasyfikacja 2. Rajdu Arłamów:
[table id=102 /]

fot. Tomasz Macherzyński

fot. Tomasz Macherzyński
Do Góry