Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Argentyny 2017 (OS 10-12): Dwa odcinki dla Meeke’a

Fot. Michelin Motorsport

Sobotnie zmagania z lekkim opóźnieniem rozpoczął odcinek Tanti – Villa Bustos (20,80 km). Z porannego serwisu przez problemy z wyciekiem oleju nie wyjechał Craig Breen. Kolejny oes na swoje konto zapisał liderujący w Rajdzie Argentyny Elfyn Evans, który pokonał o 0,8s jadącego na kapciu Neuville’a i o 2,1s Meeke’a. – Byłem zaskoczony niską przyczepnością na początku odcinka. Potem moja prędkość wzrosła. Było ok, ale mogło być lepiej w kilku miejscach – powiedział Evans. Z problemami do odcinka przystąpił Tänak, któremu przy starcie zgasł silnik. Ostatecznie Estończyk wykręcił czwarty czas (+2,7s). Na kolejnych pozycjach znaleźli się Latvala (+5,5s), Ogier (+5,8s) i Paddon (+8,3s). – To nie był dla mnie dobry odcinek. Musiałem zahamować przed psem i prawie się obróciłem na water-splashu. Po prostu pech – powiedział mistrz świata. Z ogromnymi problemami zmagał się Østberg (+8,6s). Norweg stracił w swoim samochodzie tylny dyfuzor oraz zgłosił problemy z hydrauliką. Dotychczasowy wicelider rajdu spadł na trzecią pozycję w generalce. Czołową dziesiątkę zamknęli Sordo (+18,2s) oraz Hänninen (+21,0s). 

Odcinek Los Gigantes – Cantera El Condor stanowił dla załóg największe wyzwanie, gdyż liczył ponad 38,68 kilometrów. Co ciekawe, pierwsza ósemka zawodników zmieściła się w ośmiu sekundach! Najlepszym czasem błysnął Meeke, drugi był Neuville (+0,6s), a trzeci Tänak (+1,5s). – Ślisko, ale to fajny odcinek. Chcemy dzisiaj wygrywać oesy – powiedział na mecie Paddon, który ostatecznie stracił 4,5s. 1,2s za nim znalazł się Sebastien Ogier. Dalsze pozycje zajęli Evans, który złapał na odcinku kapcia (+6,2s), Latvala (+7,4s) oraz Østberg (+7,8s). – Początek był niezły, ale potem nie było już tak dobrze. Rozbiłem się tu rok temu i nie znałem końcówki tego odcinka – powiedział Latvala. Dziewiąte miejsce wywalczył Dani Sordo (+26,3s), a dziesiąte Juho Hänninen (+57,7s).

Ostatni odcinek pętli zapisał na swoje konto Kris Meeke. Brytyjczyk był szybszy od Østberga o 1,1s i od Tänaka o 1,8s. Czwarte miejsce zajął Neuville (+2,2s), piąte Latvala (+3,1s), a szóste Paddon (+7,7s). – Patrząc na naszą pozycję startową nie jest najgorzej. Mamy podobne tempo jak nasi rywale, którzy są przed nami – powiedział na mecie Nowozelandczyk. Siódmy czas wykręcił Ogier, który nie był zadowolony ze swojego samochodu. – Coś jest źle. Auto nie prowadziło się przez cały ranek. Na pewno coś jest zepsute – powiedział Francuz. Na dalszych miejscach znaleźli się Evans (+14,0s), Sordo (+18,7s) i Bertelli (+36,6s). – Trudny dzień dla nas, jesteśmy pierwsi na drodze. Długi odcinek był fajny, ten ostatni też był ok. Na trasie jest bardzo dużo kibiców – powiedział Sordo. 

KLASYFIKACJA GENERALNA PO OS12: 

  1. Elfyn Evans i Daniel Barritt – 2:09:35,6s, Ford Fiesta WRC
  2. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+44,1s, Hyundai i20 Coupe WRC) 
  3. Mads Østberg i Ola Fløene (+53,0s, Ford Fiesta WRC)
  4. Ott Tänak i  Martin Järveoja (+57,1s, Ford Fiesta WRC)
  5. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+1:11,6s, Ford Fiesta WRC)
  6. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+1:25,7s, Toyota Yaris WRC)
  7. Hayden Paddon i John Kennard (+3:42,1s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  8. Lorenzo Bertelli i Simone Scattolin (+6:28,1s, Ford Fiesta RS WRC)
  9. Juho Hänninen i Kaj Lindström (+6:55,2s, Toyota Yaris WRC) 
  10. Pontus Tidemand i Jonas Andersson (+10:37,0s, Skoda Fabia R5)
Do Góry