Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne, Terenowe

Radek Lindner przed Baja Poland 2018: to najważniejszy rajd sezonu

W polskim światku rajdów cross country przełom sierpnia i września kojarzy się z wielkim świętem offroadu, jakim jest Rajd Baja Poland. W dniach 30.08-2.09 już po raz dziesiąty będziemy gościć w naszym kraju światowej sławy zawodników, którzy przybędą do Szczecina, aby walczyć o cenne punkty w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. Obok nich zobaczymy uczestników Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych i oczywiście zawodników naszych rodzimych rozgrywek – Rajdowych Mistrzostw oraz Pucharu Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Rajdy Baja Poland zawsze cieszą się dużą frekwencją zawodników i obecnością setek kibiców. Każdy z uczestników chce pokazać się z jak najlepszej strony i wrócić do domu z pucharem. Radosław Lindner ma już na swojej półce puchary Baja Poland za drugie i trzecie miejsce. W ten weekend będzie chciał uzupełnić kolekcję o najważniejsze trofeum.

 „Do zawodów jak zawsze podchodzę z dużym spokojem, ale w tyle głowy mam świadomość, że to najważniejszy rajd sezonu. Po mniej udanej dla mnie rundzie w Przasnyszu straciłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Remigiusza Kusego. Od pierwszej rundy tasujemy się na pierwszym miejscu tabeli. Aby odzyskać prowadzenie, muszę wygrać i to zamierzam zrobić” – mówi Radosław Lindner.

Ceremonia otwarcia rajdu Columna Medica Baja Poland 2018 odbędzie się w piątek o godzinie 15:45 na Wyspie Łasztownia w Szczecinie, skąd załogi udadzą się na 7-kilometrowy prolog. W sobotę rajdowa karawana przejedzie do Drawska Pomorskiego, gdzie powstanie park serwisowy. Natomiast na niedzielę zaplanowano odcinki specjalne Krzekowo oraz Lubieszyn, po których nastąpi uroczyste wręczenie pucharów.
Do Góry