Lubię ścigać się w Toruniu – Beata Borowicz przed drugą rundą MPRC 2019
Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne, Terenowe

Radek Lindner przed Baja Poland 2018: to najważniejszy rajd sezonu

W polskim światku rajdów cross country przełom sierpnia i września kojarzy się z wielkim świętem offroadu, jakim jest Rajd Baja Poland. W dniach 30.08-2.09 już po raz dziesiąty będziemy gościć w naszym kraju światowej sławy zawodników, którzy przybędą do Szczecina, aby walczyć o cenne punkty w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. Obok nich zobaczymy uczestników Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych i oczywiście zawodników naszych rodzimych rozgrywek – Rajdowych Mistrzostw oraz Pucharu Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Rajdy Baja Poland zawsze cieszą się dużą frekwencją zawodników i obecnością setek kibiców. Każdy z uczestników chce pokazać się z jak najlepszej strony i wrócić do domu z pucharem. Radosław Lindner ma już na swojej półce puchary Baja Poland za drugie i trzecie miejsce. W ten weekend będzie chciał uzupełnić kolekcję o najważniejsze trofeum.

 „Do zawodów jak zawsze podchodzę z dużym spokojem, ale w tyle głowy mam świadomość, że to najważniejszy rajd sezonu. Po mniej udanej dla mnie rundzie w Przasnyszu straciłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Remigiusza Kusego. Od pierwszej rundy tasujemy się na pierwszym miejscu tabeli. Aby odzyskać prowadzenie, muszę wygrać i to zamierzam zrobić” – mówi Radosław Lindner.

Ceremonia otwarcia rajdu Columna Medica Baja Poland 2018 odbędzie się w piątek o godzinie 15:45 na Wyspie Łasztownia w Szczecinie, skąd załogi udadzą się na 7-kilometrowy prolog. W sobotę rajdowa karawana przejedzie do Drawska Pomorskiego, gdzie powstanie park serwisowy. Natomiast na niedzielę zaplanowano odcinki specjalne Krzekowo oraz Lubieszyn, po których nastąpi uroczyste wręczenie pucharów.
Do Góry