Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

R-SIX TEAM w Africa Eco Race

Zespół R-SIX TEAM powraca na rajdowe trasy z dwoma samochodami w słynnym rajdzie terenowym AFRICA ECO RACE, który rozpoczyna się 31 grudnia startem honorowym w Monako. Załogi Robert Szustkowski / Jarosław Kazberuk oraz Robert Szustkowski junior / Albert Gryszczuk pojadą samochodami Ford Raptor.

Robert Szustkowski:

Po jesiennym Rajdzie Maroka nie mogłem się już doczekać powrotu do naszego Forda Raptora. Słynny afrykański rajd śladami Dakaru uznaliśmy za idealne miejsce dla naszego pierwszego startu w sezonie 2018. Sezon 2017 przyniósł nam wielki sukces, jakim było drugie miejsce w klasie w legendarnych regatach Rolex Fastnet Race w sierpniu. Żeglarstwo i rajdy mają ze sobą na pozór niewiele wspólnego, ale w naszym przypadku łączy je pasja, przygoda, wyzwanie, a także to, że zawsze płyniemy po morzu czy jedziemy przez pustynię pod polską flagą. Oczywiście jesteśmy sportowcami i dlatego stając na starcie chcemy zawsze walczyć o jak najlepszy wynik, ale równie ważna jest przygoda i emocje, którymi chcemy dzielić się z polskimi kibicami. Naszym celem jest osiągnięcie mety w Dakarze obydwoma samochodami, co w tak długim, trudnym rajdzie jest bardzo ambitnym celem, zwłaszcza w przypadku samochodu seryjnego, praktycznie bez modyfikacji. Liczymy na dobre przygotowanie naszych Fordów, a także na umiejętności  i doświadczenie całego zespołu.

R-Six Team ma jeszcze jeden cel: przy pomocy Fundacji Orimari oraz przy współpracy Caritas Polska i Zakonu Maltańskiego rozpocznie realizację projektu charytatywnego, w ramach którego przekaże dzieciom z najuboższych regionów Afryki zachodniej podstawowe artykuły szkolne. Dzięki temu programowi uczniowie z Mauretanii i Senegalu otrzymają od nich na biwakach zeszyty, długopisy, ołówki i flamastry.
Do Góry