Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

R-SIX TEAM w Africa Eco Race

Zespół R-SIX TEAM powraca na rajdowe trasy z dwoma samochodami w słynnym rajdzie terenowym AFRICA ECO RACE, który rozpoczyna się 31 grudnia startem honorowym w Monako. Załogi Robert Szustkowski / Jarosław Kazberuk oraz Robert Szustkowski junior / Albert Gryszczuk pojadą samochodami Ford Raptor.

Robert Szustkowski:

Po jesiennym Rajdzie Maroka nie mogłem się już doczekać powrotu do naszego Forda Raptora. Słynny afrykański rajd śladami Dakaru uznaliśmy za idealne miejsce dla naszego pierwszego startu w sezonie 2018. Sezon 2017 przyniósł nam wielki sukces, jakim było drugie miejsce w klasie w legendarnych regatach Rolex Fastnet Race w sierpniu. Żeglarstwo i rajdy mają ze sobą na pozór niewiele wspólnego, ale w naszym przypadku łączy je pasja, przygoda, wyzwanie, a także to, że zawsze płyniemy po morzu czy jedziemy przez pustynię pod polską flagą. Oczywiście jesteśmy sportowcami i dlatego stając na starcie chcemy zawsze walczyć o jak najlepszy wynik, ale równie ważna jest przygoda i emocje, którymi chcemy dzielić się z polskimi kibicami. Naszym celem jest osiągnięcie mety w Dakarze obydwoma samochodami, co w tak długim, trudnym rajdzie jest bardzo ambitnym celem, zwłaszcza w przypadku samochodu seryjnego, praktycznie bez modyfikacji. Liczymy na dobre przygotowanie naszych Fordów, a także na umiejętności  i doświadczenie całego zespołu.

R-Six Team ma jeszcze jeden cel: przy pomocy Fundacji Orimari oraz przy współpracy Caritas Polska i Zakonu Maltańskiego rozpocznie realizację projektu charytatywnego, w ramach którego przekaże dzieciom z najuboższych regionów Afryki zachodniej podstawowe artykuły szkolne. Dzięki temu programowi uczniowie z Mauretanii i Senegalu otrzymają od nich na biwakach zeszyty, długopisy, ołówki i flamastry.
Do Góry