Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

PZM przedstawił regulamin licencji sportu samochodowego

Polski Związek Motorowy po opublikowaniu podczas Gali PZM kalendarzy zmagań na sezon 2015, dziś zaprezentował regulamin przyznawania licencji w sezonie 2015.

Główną zmianą jest nowa struktura licencji rajdowych. W RSMP będą mogli startować kierowcy i piloci z licencją R, R co-driver oraz z licencją jednorazową. W Rajdach Okręgowych obowiązująca dla kierowców będzie licencja RN oraz licencja jednorazowa.

Licencja R będzie przysługiwać kierowcom, którzy do tej pory posiadali licencję R, R co-driver, R1, Rcc i R2. W tym ostatnim przypadku wymagane jest zaliczenie przez zawodnika sześciu startów w roli kierowcy podczas ostatnich dwóch sezonów.

Licencja R co-driver będą mogli uzyskać zawodnicy posiadający licencję stopnia R2 i P (jeśli zaliczyli sześć rajdów w roli pilota w ciągu ostatnich dwóch sezonów) oraz ci z B i C (jeśli wystartowali w sześciu wyścigach jako kierowca i trzech rajdach jako pilot)

Nowa licencja RN będzie przysługiwać zawodnikom, którzy do tej pory posiadali licencje R1, R2, P i B lub C. W dwóch ostatnich przypadkach wymagane jest zaliczenie sześciu rajdów/wyścigów w roli kierowcy.

Otrzymanie Licencji stopnia RN dla zawodników rozpoczynających przygodę z rajdami będzie równoznaczne z ukończeniem w charakterze kierowcy sześciu imprez typu KJS lub TIS na przestrzeni dwóch ostatnich lat oraz z odbyciem odpowiedniego szkolenia i brakiem przeciwwskazań do uprawiania tej dyscypliny sportu. Wymagane będzie również zdanie egzaminu.

Ukończenie sześciu imprez typu RO lub RPPST pozwoli na ubieganie się o licencję stopnia R. Obowiązkowe będzie również przedstawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Licencja jednorazowa, jest wydawana na wniosek zainteresowanego na jedne zawody. Licencja jednorazowa jest wydawana przez ZG PZM tylko posiadaczom licencji stopnia „R”, „R co-driver”, „B,C”, „B,C Junior”, „C Junior” maksymalnie dwa razy w sezonie.

Pozostałe szczegóły dotyczące licencji zawarte są w opublikowanym regulaminie.

1 Comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry