Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

PZM 75. Rajd Polski 2018: Grzyb Mistrzem Polski, Griazin zwycięzcą!

Jeden z najstarszych rajdów samochodowych na świecie trzymał załogi i kibiców w napięciu do ostatniego odcinka specjalnego. Szczególnie rywalizacja w RSMP, była pełna emocji, ponieważ tytuł mistrzowski nie był znany niemal do końca Power Stage’a PZM 75. Rajdu Polski!

Od początku niedzielnych zmagań byliśmy świadkami arcy ciekawego pojedynku pomiędzy Mikołajem Griazinem, a Jarim Huttunenem. Z odcinka na odcinek specjalny Fin zmniejszał swoją stratę do lidera zawodów. Wydawało się, że walka o wygraną na ułamki sekund potrwa do ostatnich metrów PZM 75. Rajdu Polski. Niestety fińska załoga otrzymała karę dziesięciu sekund za spóźnienie na punkt kontroli czasu. Tym samym marzenia o wygranej dla młodego Fina prysły niczym mydlana bańka.

Na finałowym odcinku specjalnym OS15 Baranowo 2 (15,60 km) Huttunen wypracował 4,6s przewagi nad Griazinem, ale nie wystarczyło to do odrobienia wszystkich strat – “Naciskałem bardzo mocno. W jednym miejscu zbyt mocno. Myślę, że był to dla nas udany weekend, cieszę się, że tu jestem. To był pełny atak.” Drugą pozycję wywalczył Griazin – “było bardzo trudno. Ogólnie nie byłem na limicie, choć miejscami naciskałem mocniej. Mieliśmy pewne problemy. Kłopotem był dobór opon. Jestem szczęśliwy na mecie. Przykro mi z powodu Jariego, był bardzo szybki w ten weekend”– podsumował zwycięzca Griazin. Podium na odcinku specjalnym Baranowo 2 uzupełnił Łukasz Habaj (+12,9s)

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski mamy koniec sezonu. Poznaliśmy zdobywcę najważniejszego tytułu mistrzowskiego. Mistrzem Polski 2018 w rajdach jest Grzegorz Grzyb. Jakub Brzeziński, lider klasyfikacji generalnej RSMP przed zawodami, zmagał się z wieloma problemami, przed samym rajdem z budżetem, następnie w czasie zawodów z uszkodzonym kołem, a dalej z awarią wspomagania. Emocje do końca! Tytuł został przypieczętowany różnicą jednego punktu! Do ostatniego odcinka specjalnego nie było pewne, kto założy mistrzowską koronę. Na mecie wielkie powody do zadowolenia miał Grzegorz Grzyb z Jakubem Wróblem!

PZM 75. Rajd Polski w RSMP padł łupem Mikołaja Marczyka. Drugi dojechał Łukasz Habaj (+6,6s), trzeci Grzegorz Grzyb (+11,4s). Czwartą lokatę wywalczył Tomasz Kasperczyk (+2:23,6s), a najlepszą piątkę zamyka rewelacyjnie jadący Mariusz Słobodzian (+7:32,6s.)
Do Góry