Kategoria: ERC

Puchar Toyoty GT86

fot. FIAERC

TOYOTA GAZOO Racing Trophy – tak nazywać się będzie puchar dla zawodników startujących Toyotami GT86 CS-R3, między innymi w rundach FIA ERC.

W zmaganiach będą mogli brać udział kierowcy prowadzący GT86 przygotowane przez TOYOTA Motorsport GmbH. Mogą to być auta zarówno w specyfikacji rajdowej, jak i wyścigowej. Zawodnicy nie będą płacić wpisowego. Organizatorzy dla zwycięzcy przewidują nagrodę w postaci 35 tys. euro oraz samochodu Toyota C-HR. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 25 tys., natomiast trzeciego 20 tys.

Do końcowej klasyfikacji będzie się liczyć 10 najlepszych zarejestrowanych wyników zawodnika od 1 stycznia do 30 listopada 2018. W walce o trofeum będą się liczyć kierowcy, którzy wezmą udział w minimum pięciu imprezach. Długość rajdu lub wyścigu będzie miała wpływ na liczbę punktów możliwych do zdobycia. W jednej imprezie będzie można uzyskać najwięcej 75 oczek. Stanie się to jeśli zawodnik zwycięży w klasie obsadzonej minimum pięcioma samochodami w wyścigu 24-godzinnym lub w rajdzie z odcinkami specjalnymi, których długość przekroczy 200 km.

TOYOTA GAZOO Racing Trophy to ekscytujący projekt, który łączy dużą liczbę konkurentów z różnych dyscyplin, aby rywalizować o tytuł. Ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć puchar, który przyniesie dodatkową wartość naszym klientom i podkreśli walory TOYOTA GAZOO Racing. Łączenie samochodów wyścigowych i rajdowych w tej samej imprezie jest bardzo interesującym aspektem i wierzymy, że będzie to źródłem emocji dla uczestników i fanów. Puchar ma ogromny potencjał i wierzę, że jesteśmy na początku nowej ery w zakresie sportów motorowych dla klientów Toyoty w Europie

– mówił Emanuele Battisti z TMG.

Toyotą GT86 CS-R3 w ERC startowali Luca Bottarelli, Riccardo Canzian i Gianandrea Pisani. Luca Rossetti, trzykrotny rajdowy mistrz Europy, jechał takim samochodem podczas Rajdu Rzeszowskiego. Jego start zakończył się jednak wypadkiem.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top