Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Puchar Śląska – nowy cykl przy RSMŚl

fot. Janusz Boruta

W tym roku aż czterem z sześciu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska będą towarzyszyć zmagania w Super KJS-ach, więc organizatorzy mistrzostw Śląska postanowili wznowić cykl dla kierowców nieposiadających licencji sportów samochodowych.

W tym roku uczestnicy Super KJSów będą mogli zbierać punkty i walczyć o końcowy triumf w Pucharze Śląska Super KJS. Łącznie zaplanowano sześć rund, bowiem do kalendarza powracającego cyklu zaliczane będą także zawody w Lublińcu i Proszowicach. Dodatkowo podczas rajdów Ziemi Bocheńskiej i Cieszyńskiej Barbórki zostaną rozegrane rundy Proto Cars Rally Challenge, czyli zawodów wymyślonych przez Pawła Dytkę.

Załogi zgłoszone do rund nowego pucharu będą walczyć na trasach odcinków po załogach uczestniczących w RSMŚl, przy czym dystans próby sportowej dla uczestników SKJS nie może przekraczać 4 km. Dwie rundy zostały zgłoszone do kalendarza Pucharu Śląska Super KJS przez organizatora Rajdu Wisły i Rajdu Ziemi Bocheńskiej jako osobne imprezy niepołączone z RSMŚl.

Uczestnicy cyklu mogą się także ubiegać o licencję RN (na zasadach ogólnych), która upoważni ich do startów np. w rundach RSMŚl. Rywalizacja w Pucharze Śląska Super KJS będzie się toczyć w czterech klasach, a także w klasyfikacji generalnej. Na wniosek kierowców organizator dopuszcza utworzenie klas markowych. Pełny regulamin Pucharu Śląska Super KJS dostępny jest na stronie RSMŚl w sekcji dla zawodników. Przynależność do danej kategorii będzie określana zgodnie z regulaminem ramowym Pucharu Śląska Super KJS 2018:

Klasa K1: silniki o pojemności do 1400 cm3
Klasa K2: silniki o pojemności powyżej 1400 cm3 i do 1600 cm3
Klasa K3: silniki o pojemności powyżej 1600 cm3 i do 2000 cm3
Klasa K4: silniki o pojemności powyżej 2000 cm3

Niezależnie od frekwencji w danej klasie załogi będą zdobywać punkty wg klucza 25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2 i 1 pkt. Aby zostać uwzględnionym w klasyfikacji rocznej Pucharu Śląska Super KJS należy wziąć udział w co najmniej trzech rundach. Jeżeli rozegrane zostanie pięć lub sześć rund, to najsłabszy wynik będzie odliczony. Przy czterech lub mniej rund, wszystkie wyniki będą uwzględnione w finałowej punktacji.

Kalendarz Pucharu Śląska Super KJS 2018:

I runda: Rajd Baborowa (13-14 kwietnia)
II runda: Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (1-2 czerwca)
III runda: Super KJS Lubliniec (24 czerwca)
IV runda: Super KJS Proszowice (1 września)
V runda: Rajd Grodzki (6-7 października)
VI runda: Cieszyńska Barbórka (16-17 listopada)
Do Góry