Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

PSRX Volkswagen Sweden nie wystartuje w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata w 2019 roku!

Smutna informacja dla wszystkich fanów Rallycrossowych Mistrzostw Świata, do rywalizacji w najbliższym sezonie nie przystąpi zespół PSRX Volkswagen Sweden. To kolejne odejście w krótkim czasie drużyny, która stanowiła ścisłą czołówkę w tej widowiskowej dyscyplinie.

Oficjalnym powodem odejścia jest coraz mniejsza konkurencja. Ze startów zrezygnowały najsilniejsze zespoły, które stanowiły o zabarwieniu całej serii. Z rallycrossem pożegnał się Peugeot oraz EKS Team, który był reprezentowany przez samochody Audi.  Dodajmy do tego opuszczenie zawodów przez ekipę Forda kilka sezonów wcześniej, a mamy doskonały przepis na załamanie się atrakcyjności tej kategorii. Zauważyli to zarówno reprezentanci zespołu PSRX Volkswagen Sweden, oraz dyrektor VW Motorsport Sven Smeets.

„To naprawdę smutne, ale spadająca liczba zespołów uniemożliwia nam pozostanie w tej serii” – komentuje szef PSRX Volkswagen Sweden, Pernilla Solberg. Do tej opinii przyłącza się Sven Smeets – „W ciągu ostatnich dwóch lat rywalizacja w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata pomiędzy Audi, Fordem, Peugeotem i Volkswagenem byłą ogromna, czego efektem były niesamowite i zacięte wyścigi  z najbardziej znanymi kierowcami z całego świata. Niestety przy odejściu trzech fabryk i zespołów wspieranych przez nie z Rallycrossowych Mistrzostw Świata, sytuacja zmieniła się dramatycznie. Razem z PSRX i Volkswagen Sweden musieliśmy na nowo ocenić nasze zaangażowanie w mistrzostwa. Z pewnością nie była to łatwa decyzja, ale doszliśmy do porozumienia, żeby nie kontynuować startów w rallycrossie w 2019 roku. Istnieje ogromna niepewność, co do zaangażowania i konkurencji na kolejny rok” – kończy Sven Smeets.

Petter Solberg podkreśla, że nie oznacza to końca przygody z rallycrossem. Należy tę decyzję traktować jako przerwę, ponieważ sytuacja będzie monitorowana.  Pamiętajmy o tym, że Volkswagen jest jednym ze zwolenników elektryfikacji rallycrossu i być może w 2021 roku niemiecki zespół powróci do rywalizacji razem z Solbergiem.

Wszyscy dostrzegamy potencjał, ale nie jest rozsądne kontynuowanie startów PSRX Volkswagen Sweden w 2019 roku. Ważne, żeby zrozumieć, że jest to przerwa, a przerwa nie oznacza końca. Jako zespół działamy dalej, nie możemy o tym aktualnie powiedzieć więcej. Informacja pojawi się na początku przyszłego roku. Nadal wierzę w Rallycrossowe Mistrzostwa Świata, nadal rallycross może zapewnić najbardziej spójne, zróżnicowane i konkurencyjne wyścigi na całym świecie. Pracujemy nad przyszłością i cieszę się, że będę mógł podzielić się z wami na początku 2019 roku ekscytującymi planami, które zakładają, że zasiądę za kierownicą Volkswagena” – podsumowuje Petter Solberg.
Do Góry