Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata prawdopodobnie od przyszłego sezonu ulegną zmianie. Aktualnie rozmawia się o przyszłości Rajdu Walii, która jest zagrożona i wymaga przeorganizowania. 

Proponowanym rozwiązaniem jest przeniesienie zawodów na tereny Irlandii Północnej w 2020 roku, aby w następnym roku powrócić do Wielkiej Brytanii.  Wewnętrznie pojawiają się naciski na Francję i Niemcy, aby odpuściły i nie angażowały się w WRC na rzecz ubiegających się o miejsce Japonii oraz Kenii. Jednocześnie ma być postawiony dużo większy nacisk na rundy rozgrywane w Europie. Dlatego jedną z opcji jest przeniesienie Rajdu Walii do Irlandii Północnej, oczywiście pod nową nazwą.

„Wielka Brytania jest jednym z dużych rynków, na którym zdecydowanie chcielibyśmy być jako WRC. Jest tam ogromna liczba fanów i wiele lat tradycji. Rozgrywamy tę rundę nie w samym sercu kraju, w którym są kibice, dlatego naciskamy na zmiany i mamy nadzieję, że uda się je osiągnąć już w przyszłym roku. Czy przeprowadzka do Irlandii Północnej jest kluczowa do zachowania rajdu? Tak. Powiedziałem, że jest to klucz do przyszłości Rajdu GB. Jeśli spojrzymy w przyszłość, w długoterminowy kalendarz nie widzę tego, że wybieramy się do Walii raz za razem. Irlandia Północna jest interesująca dla WRC. Nie chcę mówić, że jest to plan długofalowy, ale przeniesienie się tam na pewien czas może zmienić Rajd Wielkiej Brytanii. Może model przenoszenia się z jednego miejsca w drugie  zadziała, został on niedawno rozpowszechniony i jest dla nas interesujący. Pozwoliłoby to na wprowadzenie wielu zmian i dotarcie do nowych miejsc, gdzie ludzie dowiadywaliby się o rajdach i podtrzymywali tę pasję [..]” – podsumowuje Oliver Ciesla
Do Góry