Kategoria: Terenowe

Przygoński wygrał pierwszy etap Dubai International Baja

Świetne otwarcie Dubai International Baja w wykonaniu załogi ORLEN Team. Kuba Przygoński i Tom Colsoul uzyskali najlepszy czas odcinka specjalnego i wyprzedzają Rosjanina Władimira Wasiliewa oraz Saudyjczyka Yasira Seaidana.

Odbywająca się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich druga runda Pucharu Świata Cross Country wystartowała z toru wyścigowego Dubai Autodrome. Zawodnicy mieli dziś do pokonania pustynny odcinek specjalny o długości 173,69 km, który był mieszanką wydm i bardzo szybkich sekcji po wyschniętych jeziorach.

Kuba Przygoński i Tom Colsoul wystartowali jako czwarta załoga i sukcesywnie doganiali samochody jadące przed nimi. Ostatecznie osiągnęli metę odcinka jako pierwsi, wyprzedzając o ponad dwie minuty Rosjanina Władimira Wasiliewa (Mini All4 Racing). Trzeci, ze stratą prawie sześciu minut, był Saudyjczyk Yasir Seaidan (Toyota Hilux), a czwarty znany polskim kibicom Czech Martin Prokop (Ford F-150 Evo), który stracił ponad 12 minut. Otwierający listę startową Khalid al-Qassimi miał problemy ze swoim Peugeotem i musiał zatrzymać się na OS-ie.

Kuba Przygoński:

Świetne otwarcie zawodów i zwycięstwo na pierwszym odcinku. Celem był atak i mocna jazda od samego początku. Dość szybko wyprzedziliśmy Prokopa i uciekliśmy mu. Siedemdziesiąt kilometrów przed metą wyprzedziliśmy również Wasiliewa, ale nie udało nam się go zgubić. Jechał po naszych śladach i było mu dużo łatwiej, ale do końca walczyliśmy, żeby urwać jak najwięcej sekund. Jesteśmy zadowoleni, dojechaliśmy jako pierwsza załoga. Samochód spisuje się świetnie i tak naprawdę nie wymaga żadnych korekt przed kolejnym etapem. W sobotę wystartujemy jako pierwsi, reszta stawki będzie nas goniła, a my postaramy nie dać się złapać.

Drugiego dnia Dubai International Baja załogi ponownie pokonają ten sam odcinek specjalny o długości 173,69 km. Nawigacja powinna być już dużo łatwiejsza, jednak trasa będzie bardziej zniszczona, a jazda po miękkim piasku wymagająca szczególnej uwagi.

Nieoficjalne wyniki czołówki Dubai International Baja po OS1:

  1. Kuba Przygoński / Tom Colsoul (POL/BEL) Mini John Cooper Works Rally 2:06.51
  2. Władimir Wasiliew / Konstantin Żilcow (ROS) Mini All4 Racing +2.06
  3. Yasir Seaidan / Aleksiej Kuzmicz (SA/ROS) Toyota Hilux +5.43
  4. Martin Prokop / Jan Tománek (CZE) Ford F-150 Evo +12.18
  5. Mansoor al-Helei / Khalid Alkendi (ZEA) Nissan Pick-Up +18.19

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry