Kategoria: Terenowe

Przygoński walczy o podium w rajdzie Hungarian Baja

Fot. MCH Photo

Kuba Przygoński z pilotem Tomem Colsoulem zajmują trzecią pozycję po drugim dniu rywalizacji w Hungarian Baja, ósmej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Załoga ORLEN Team jedzie równym i dobrym tempem, bez błędów i problemów technicznych. Liderem pozostaje Katarczyk Nasser Al-Attiyah. W niedzielę ostatnie dwa stukilometrowe odcinki specjalne.

Po piątkowym prologu w sobotę zawodnicy dwukrotnie pokonywali ponad 140-kilometrowy odcinek. Oba przejazdy padły łupem zwycięzcy prologu Katarczyka Nassera Al Attiyaha (Toyota Hilux Overdrive). Drugie miejsce utrzymuje zeszłoroczny zwycięzca zawodów Fin Mikko Hirvonen, tracąc na każdym przejeździe ponad minutę do lidera. Debiutująca w węgierskim rajdzie załoga ORLEN Team utrzymała równe tempo i na obu odcinkach była trzecia, dzięki czemu awansowała w klasyfikacji generalnej również na trzecie miejsce. Strata do drugiego Hirvonena wynosi niecałe trzy minuty, a do lidera ponad cztery.

Jesteśmy po drugim dniu Hungarian Baja. To był świetny dzień. Mamy bardzo dobre tempo pomimo tego, że jedziemy tu pierwszy raz. Odcinki są piaszczyste i kamieniste. Dużo skoków, dużo dziur i dużo kałuż. W niektóre wpadamy z prędkością 200 km/h i wręcz przez nie płyniemy. Zacięcie ścigaliśmy się z Martinem Prokopem, szczególnie na SS3. Nowy samochód spisuje się świetnie, ale wciąż szukamy nowych ustawień, żeby było jeszcze szybciej. Jutro dwa krótsze odcinki. Chcemy zachować skupienie i dobre tempo oraz unikać błędów i złapania gumy

powiedział Kuba Przygoński na koniec drugiego etapu.

Niedziela to ostatni dzień rajdu Hungarian Baja. Załogi będą miały dwukrotnie do pokonania jeden stukilometrowy odcinek specjalny.

Wyniki Hungarian Baja po drugim dniu rywalizacji:

  1. NASSER AL ATTIYAH / MATHIEU BAUMEL – Toyota Hilux Overdrive 3:21:40
  2. MIKKO HIRVONEN / ANDREAS SCHULZ – Mini John Cooper Works R +01:14
  3. JAKUB PRZYGOŃSKI / TOM COLSOUL – Mini John Cooper Works R +04:18
  4. MARTIN PROKOP / JAN TOMÁNEK – Ford F-150 Evo +09:34
  5. ZAPLETAL MIROSLAV / SYKORA MAREK – El Toro s.r.o. F 150 EVO +09:43
  6. ARON DOMŻAŁA / MACIEJ MARTON – Toyota Hilux Overdrive +12:07

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry