Kategoria: Terenowe

Przygoński z przygodami na drugim etapie Rajdu Kazachstanu

Kuba Przygoński i Tom Colsoul, pomimo problemów technicznych, osiągnęli trzeci czas przejazdu podczas drugiego etapu Rajdu Kazachstan. Załoga ORLEN Team umocniła się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej i zmniejszyła stratę do wicelidera rajdu.

Drugi dzień zmagań w Kazachstanie upłynął pod znakiem najdłuższego odcinka specjalnego w całym rajdzie. Pętla wokół Kenderly liczyła 430 kilometrów, z czego niemal 415 kilometrów stanowił OS. Załoga ORLEN Team w Mini John Cooper Works Rally przystępowała do etapu z trzeciej pozycji w „generalce”. Nie tylko udało się ją obronić, ale i zmniejszyć dystans do drugiego miejsca, choć na trasie pojawiły się problemy z autem.

Kuba Przygoński:

Mieliśmy dobre tempo, ale 100 kilometrów przed metą samochód przestał się dobrze prowadzić. Musieliśmy dwa razy zatrzymywać się, urwała się tylna półoś i jechaliśmy na trzy koła w napędzie. Na szczęście nie było dużo piasku i nigdzie się nie zakopaliśmy.

Na drugim etapie wysoką formę potwierdził Yazeed Al Rajhi (Mini John Cooper Works Rally), który znów był najszybszy. Lider wyprzedza o 7:42 minuty Vladimira Vasilyeva (MINI Cooper Countryman), który zaliczył drugi czas dnia. Załoga Kuba Przygoński i Tom Colsoul straciła do lidera 4:21 minuty, ale w klasyfikacji generalnej ma już tylko 1:21 minuty straty do drugiej lokaty. Na czwartą pozycję w „generalce” awansował Martin Prokop, którego polska załoga wyprzedza o ponad 6 minut. Przez problemy techniczne dużą stratę zaliczył Luc Alphand, który dojechał na szóstej pozycji.

Luc uszkodził samochód zeskakując z wydmy, zgubił przednią maskę i zakopał się, ale jedzie dalej. My mamy kilka minut w plecy, ale po serwisie powinniśmy jutro jechać bez żadnych problemów. Najważniejsze, że jesteśmy na mecie i dalej w grze

– dodaje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

W środę przed polską załogą wymagający 450-kilometrowy odcinek z Kenderly do pustynnego Senek.

Klasyfikacja generalna załóg samochodowych po drugim etapie Rally Kazakhstan:

1. Al Rajhi 6:23:14.00, / 2. Vasilyew +7:42.00, / 3. Przygoński +9:03.00, / 4. Prokop +15:05.0, / 5. Alphand +19:41.0, / 6. Hunt +28:14.00, / 7. Chabot +32:14.00, / 8. Khoroshavtsev +33:57.00, / 9. Rudskoy +35:26.00, / 10. Gadasin +51:07.00

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry