Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Terenowe

Przygoński i Colsoul wygrali Italian Baja!

Załoga ORLEN Team zaliczyła kolejny sukces – oba dni rajdu Italian Baja należały do Kuby Przygońskigo i Toma Colsoula. Zarówno w sobotnich, jak i w niedzielnych odcinkach byli najszybsi. Tym samym polska załoga lideruje w klasyfikacji generalnej.

Po udanym piątkowym prologu, polska załoga w MINI John Cooper Works Rally rozpoczęła z przytupem drugi dzień zmagań. Mimo że Kuba Przygoński i Tom Colsoul musieli otwierać trasę, świetnie poradzili sobie na trudnej, śliskiej nawierzchni. W niedzielę sytuacja powtórzyła się i polska ekipa uzyskała najlepszy czas.

Kuba Przygoński:

Ten rajd pokazał, że jesteśmy w świetnej formie. Wygraliśmy zaplanowane trzy odcinki specjalne w sobotę i dwa w niedzielę. W sobotę było trudniej, gdyż było mokro po nocnych opadach, ciężko było znaleźć dobrą drogę. Jednak jechaliśmy dobrym rytmem i udało nam się wyprzedzić rywali. Niedzielne odcinki to pięć okrążeń na tej samej trasie – trzy okrążenia w pierwszej turze, dwa w kolejnej i chociaż pod prąd, to znajomość trasy ułatwiła zadanie. W tej sytuacji mogliśmy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego MINI John Cooper Works Rally.

Już początek rywalizacji pokazał, że w walce o zwycięstwo będą liczyć się również Martin Prokop za sterami Forda F-150 Evo oraz Vladimir Vasilyew w MINI Cooper Countryman, którzy tracili do Polaka odpowiednio 0:55 i 1:20 minuty. Niedzielne zmagania Prokop zakończył ze stratą 3:45 minut, a Vasilyew blisko 11:56 minut do Kuby Przygońskiego, co dało mu 4. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Natomiast Miroslav Zapletal w Fordzie F-150 Evo w klasyfikacji generalnej uplasował się na 3. pozycji, którą utrzymał po sobotnich odcinkach. Do reprezentanta Orlen Team traci aktualnie 11:32 minuty.

Wzmacniamy swoją pozycję w punktacji Pucharu Świata przed Martinem Prokopem, ale mamy nad nim przewagę tylko 3:45 minuty, czyli w kolejnych rajdach nie możemy nawet na milimetr odpuścić