„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Przygoński i Colsoul drudzy w Rajdzie Kazachstanu!

Kuba Przygoński i Tom Colsoul zajęli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Rajdu Kazachstanu. Załoga ORLEN Team potwierdziła swoją wysoką formę i powiększyła przewagę nad rywalami w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych.

Ostatni etap Rajdu Kazachstanu był jednocześnie najkrótszym w rywalizacji – OS miał zaledwie 150 kilometrów i nadrobienie różnic w klasyfikacji generalnej było praktycznie niemożliwe. Jako pierwsza wystartowała załoga ORLEN Team w Mini John Cooper Works Rally.

Kuba Przygoński:

Musieliśmy dużo ryzykować i atakować, bo otwierając trasę zawsze się traci, nie ma śladu, który pozwala jechać pewniej. Walka trwała do samego końca, dlatego bardzo się cieszymy z drugiego miejsca.

Szósty etap rajdu był niezwykle wyrównany. Najlepszy czas osiągnął Yazeed Al Rajhi (Mini John Cooper Works Rally), który wygrał cały rajd. Drugi czas dnia uzyskał Harry Hunt (Peugeot 3008 DKR), tracąc do Saudyjczyka siedem sekund. Podium etapu uzupełnił Vladimir Vasilyev (Mini Cooper Countryman), który zajął trzecie miejsce w całej rywalizacji i wskoczył na pozycję wicelidera Pucharu Świata. Kuba Przygoński był dziś piąty i stracił do lidera tylko 1:55 minuty.

Do ostatniej chwili jechaliśmy bardzo blisko siebie, nie wiadomo było, jak ułoży się podium. Po przejechaniu ponad 2000 kilometrów mamy między sobą kilka minut różnicy, a to tyle, co nic. To był trzeci duży rajd pustynny, na którym można było zdobyć dużo punktów. Wykonaliśmy plan, co cieszy, bo umocniliśmy się na pozycji lidera Pucharu Świata. Przed nami rajd Baja Italia, gdzie będziemy musieli pojechać równie dobrze, by to prowadzenie utrzymać

– podsumowuje zawodnik ORLEN Team.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA Kuba Przygoński wyprzedza Vladimira Vasilyeva i Martina Prokopa. Kolejna, 6. runda rywalizacji, już 21-24 czerwca we Włoszech.

Klasyfikacja generalna załóg samochodowych na zakończenie Rajdu Kazachstanu:

1. Al Rajhi 17:59:18.00, / 2. Przygoński +4:07.00, / 3. Vasilyew +7:25.00, / 4. Prokop +31:57.00, / 5. Alphand +1:20:53.00, / 6. Khoroshavtsev +2:15:11.00, / 7. Hunt +2:16:57.00, / 8. Rudskoy +3:05:40.00, / 9. Krotov +4:44:02.00, / 10. Sahgirov +5:04:14.00
Do Góry