Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg najmłodszym zwycięzcą w historii ERC!
Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Przygoński i Colsoul drudzy na prologu Italian Baja

Jakub Przygoński i Tom Colsoul zajęli drugie miejsce na prologu 25. edycji rajdu Baja Italia. Lider Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych wypracował kilkunastosekundową przewagę nad Martinem Prokopem i Vladimirem Vasilyewem przed sobotnim odcinkiem.

Jadąca Mini John Cooper Works Rally załoga ORLEN Team pokonała 8-kilometrowy prolog w czasie 7:05,40. Szybszy okazał się jedynie reprezentant Suprocet Racing, Boris Gadasin (G-Force Bars). Najważniejsi konkurenci Polaka w Pucharze Świata – Martin Prokop (Ford F-150 Evo) i Vladimir Vasilyew (Mini Cooper Countryman) – dojechali do mety odpowiednio z trzecim i czwartym czasem.

Kuba Przygoński:

Mieliśmy dziś dobre tempo, zaatakowaliśmy, przed nami dojechał Boris Gadasin, okazał się szybszy o 0,7 sekundy, więc jechaliśmy dość równo. Martin i Vladimir stracili do nas 15-16 sekund, a to już dość spora różnica.

Startujący w piątkowym prologu kierowcy musieli mierzyć się z mokrą, niekiedy bardzo wąską trasą. Składały się na nią szutrowe, otoczone krzakami drogi, na których trudno było się wyrobić. Na uczestników czekała też przeprawa przez okoliczną rzekę.

W kilku miejscach mieliśmy do pokonania głęboką na około metr wodę. Próbowaliśmy przejeżdżać nią jak szybko się da, ale samochód zwyczajnie nie miał na to siły

– mówi Kuba Przygoński.

Na sobotę organizatorzy zaplanowali odcinek Andrea, na który składają się trzy odcinki specjalne po 86 kilometrów każdy. Finał włoskich zawodów zaplanowano na niedzielę 24 czerwca w Pordenone.
Do Góry