RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Przewodnik po Rajdzie Świdnickim – OS5/7 Kamionki-Jawornik

Drugi etap Rajdu Świdnickiego w tym roku oferuje zawodnikom zdecydowanie bardziej wymagające trasy niż pierwszego dnia, o czym świadczy również ilość materiałów prezentujących rajdowe przygody z odcinka Kamionki-Jawornik. Na ten fakt ma też znaczący wpływ organizowanie na części odcinka imprezy amatorskiej. Nie marnując jednak czasu przejdźmy do konkretów.

Już na samym początku odcinka miały miejsce rajdowe przygody i śmiało można rzec, że na każdym zakręcie w drodze na szczyt, ktoś odwiedzał pobocza drogi, co przedstawiają poniższe filmy, które oczywiście zostaną zaznaczone również na mapie:

https://www.youtube.com/watch?v=-WLRL6lMB1E

Kolejne rajdową przygodą znajdziemy dopiero w Sierpnicy, która często wykorzystywana jest także do testów i podobnie jak w przypadku Kamionek gości amatorów. O tym jak niektórzy walczyli z tą trasą przekonacie się poniżej:

Na uwagę zasługuje również mostek znajdujący się w połowie drogi na szczyt z Sierpnicy w stronę Walimia, gdzie przygody na testach przed laty miał m.in. Hubert Ptaszek oraz całe spadanie do Walimia, które będzie niezwykle wymagające.
Do Góry