Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Przewodnik po Rajdzie Świdnickim – OS5/7 Kamionki-Jawornik

Drugi etap Rajdu Świdnickiego w tym roku oferuje zawodnikom zdecydowanie bardziej wymagające trasy niż pierwszego dnia, o czym świadczy również ilość materiałów prezentujących rajdowe przygody z odcinka Kamionki-Jawornik. Na ten fakt ma też znaczący wpływ organizowanie na części odcinka imprezy amatorskiej. Nie marnując jednak czasu przejdźmy do konkretów.

Już na samym początku odcinka miały miejsce rajdowe przygody i śmiało można rzec, że na każdym zakręcie w drodze na szczyt, ktoś odwiedzał pobocza drogi, co przedstawiają poniższe filmy, które oczywiście zostaną zaznaczone również na mapie:

https://www.youtube.com/watch?v=-WLRL6lMB1E

Kolejne rajdową przygodą znajdziemy dopiero w Sierpnicy, która często wykorzystywana jest także do testów i podobnie jak w przypadku Kamionek gości amatorów. O tym jak niektórzy walczyli z tą trasą przekonacie się poniżej:

Na uwagę zasługuje również mostek znajdujący się w połowie drogi na szczyt z Sierpnicy w stronę Walimia, gdzie przygody na testach przed laty miał m.in. Hubert Ptaszek oraz całe spadanie do Walimia, które będzie niezwykle wymagające.
Do Góry