Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Przewodnik po Rajdzie Świdnicki – OS 1/3 Rościszów-Walim

Rajd Świdnicki, który w tym roku rozpocznie zmagania na trasach Rajdowych Mistrzostw Polski zbliża się wielkimi krokami, więc w związku z tym mamy dla Was nietypowy przewodnik po trasach tegorocznej edycji imprezy. Postanowiliśmy zaprezentować odcinki specjalne 43. edycji imprezy w postaci ciekawych miejsc na odcinkach specjalnych.

Na początek mamy dla Was przypomnienie przygód z odcinka Rościszów-Walim, na którym nawet najlepsi z polskich kierowców miewali problemy.

Już 450 metrów od startu odcinka znajdziemy miejsce z rajdową historią. Trzeci i czwarty zakręt odcinka znają wszyscy kibice, którzy byli od strony startu kultowej próby, gdzie przed laty poległ między innymi Mariusz Królikowski podczas rundy GSMP.

Przygody w tym miejscu niejednokrotnie mieli także zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski czy Pucharu PZM, co w większości przypadków kończyło się w ten sposób:

Kolejne miejsce z wypadkową historią znajdziemy kilometr i 100 metrów od startu odcinka, gdzie po długiej prostej poważnie rozbił swoją Hondę Civic Rafał Janczak:

Ciekawie również w tym roku może być 5,3 kilometra od startu, gdzie błędy przytrafiały się Tomaszowi Czopikowi i Kajetanowi Kajetanowiczowi. Onboard z przygody byłego Mistrza Polski zna chyba każdy fan rajdów w Polsce:

A tak wyglądała przygoda Kajetanowicza w tym samym miejscu:

Również spadanie do Walimia nie raz okazało się niezwykle wymagające dla niektórych załóg. Już na drugim zakręcie od szczytu swoją rajdówkę rozbił m.in. Radosław Typa:

O kostce walimskiej chyba nie trzeba wspominać. Na pierwszym fragmencie przygody mieli m.in. Robert Kujawski, Paweł Suchorzebski czy Sławomir Ogryzek:

Drugi fragment bruku to istna „aleja gwiazd” na której polegli także Michał Bębenek i Leszek Kuzaj

Dla byłego Wicemistrza Polski odcinek Rościszów-Walim z pewnością nie jest szczęśliwy, biorąc pod uwagę, że miał on również przygody na ostatniej, najbardziej kultowej, kostce w Walimiu, gdzie kroku dotrzymał mu również Jan Chmielewski:

Miejsca, gdzie wyżej wymienione przygody miały miejsce znajdziecie poniżej:
Do Góry