Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Przerwana passa Breena

Craig Breen w każdym z ostatnich sześciu rajdów w samochodzie klasy R5 cieszył się ze zwycięstwa. Sytuacja zmieniła się w ostatni weekend.

Irlandczyk biorący udział w Rally Il Cioco musiał zadowolić się ostatecznie czwartym miejscem zdobytym po zaciekłej walce do ostatniego odcinka z Lucą Rossettim przegrywając ostatecznie o 2.6 s. Pierwsze miejsce zajęła załoga Giandomenico Basso/Lorenzo Granai w Skodzie Fabii R5 wyprzedzając o niecałe 5 s załogę Forda Fiesty R5 serwisowaną przez polski oddział M-Sportu Simone Campedelliego/Tani Canton.

Pierwszym liderem został Campedeli, który po dwóch odcinkach spadł jednak na trzecie miejsce. Pechowcem okazał się Andrea Crugnola, który po wygraniu siedmiu odcinków i zajmowaniu pierwszego miejsca w rajdzie został zmuszony do wycofania się po awarii wspomagania w swoim Polo GTI R5. Walka o podium trwała do ostatniego oesu, a pierwsze cztery załogi zmieściły się w 16.5 sekundach.

Były kierowca Citroena jadący Skodą Fabią R5 na swoje konto zapisał odcinek numer jedenaście, jednak to nie wystarczyło na zdobycie miejsca w pierwszej trójce. ,,Poziom we Włoszech jest niezwykle wysoki i nie ma wątpliwości, że jest to doskonały trening dla mnie i Paula, naprawdę czuję, że to sprawia, że ​​nasza forma, szczególnie na asfalcie, jest jeszcze lepsza.” –  podsumował Irlandczyk. Następnym startem Breena we Włoszech, będzie rajd San Remo rozpoczynający się 11 kwietnia.

Opracował: Paweł Chrobak
Do Góry