Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Historyczne, HRSMP

Pryczek / Pryczek najszybszą załogą Rajdu Grodzkiego w HRSMP

Michał Pryczek i Jacek Pryczek zwyciężyli w 3. Rajdzie Grodzkim, szóstej rundzie Motul HRSMP. Za załogą Subaru Imprezy GC8 555, która wygrała także w klasie HR+II sklasyfikowano duety Głowała / Głowała (+42,9s, Mazda 323 GTX) oraz Mrzygłód / Janik (+1:02,6s, Honda Civic). W czołowej piątce rajdu sklasyfikowano także załogi Ślęczka / Ślęczka (+1:32,0s, Honda Civic VTI) oraz Wikieł / Wichrowski (+2:14,1s, Subaru Impreza).

W kategorii PZM5-II zwycięstwo odnieśli Krzysztof i Mateusz Głowała. Prawie dwie minuty za nimi na mecie pojawili się Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz w Audi Quattro (+1:58,1s). Podium uzupełnili Mariusz Polak i Tadeusz Gargas (+4:22,5s, Audi B2 Coupe Quattro).

Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński w swoim Porsche 911 SC RS samotnie dojechali do mety w kategorii FIA3. Z kolei w FIA 4 pierwszy stopień podium zajęła załoga Kula / Janasz (BMW M3). Kategoria FIA 3 padła łupem Jacka Ratyńskiego i Jacka Wierzbickiego, jadących Mazdą RX-7. Waldemar Janecki i Marcin Śladowski w Fiacie 126p wygrali kategorię FIA 2.

3. Rajd Grodzki był także rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, którą wygrali Kamil Makuchowski i Wojciech Habud (Honda Civic VTS). Na podium znalazły się także załogi Wilusz / Witkowski (+17,3s, Renault Clio) oraz Szot / Grzesik (+1:22,8s, Honda Civic). W Super KJS triumfowali Smułka / Grodzki (BMW E30) przed załogami Bukowski / Gryzło (+27,4s, Honda Civic) oraz Pomprowicz / Sokołowski (+32,6s).