Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Problemy z mieszkańcami – skrócony jeden z odcinków Oświęcimskiego

Dyrektor Rajdu Oświęcimskiego poinformował zawodników w komunikacie o skróceniu odcinka specjalnego o ponad półtora kilometra. Niestety powód jest niezależny od organizatora – przebieg rajdu w końcówce dotychczasowej próby mógł zostać zakłócony przez mieszkańców, którzy zagrozili blokowanie odcinka.

„Z przyczyn niezależnych skróceniu ulega OS 1/3/5. Meta lotna – 3,05km. Meta stop – 3,20 km (książka drogowa piktogram 56). Po odcinku obowiązuje trasa dojazdowa łącznie z przejazdem przez parking” – czytamy w komunikacie.

– Żeby zorganizować taki rajd i przejazd musieliśmy przejść całą procedurę, uzyskać zgody policji i innych instytucji. Wszystko mamy! Dlatego protesty mieszkańców są dla nas niezrozumiałe. W związku jednak z groźbami, że w dniu przejazdu na trasie mogą zostać przeprowadzone różne bezprawne działania, co zagraża bezpieczeństwu uczestników rajdu, zdecydowaliśmy o skróceniu odcinka o ok. 1 km – wypowiedział się Adam Małek, asystent ds. organizacji Radu Oświęcimskiego (serwisowi mamnewsa.pl).
Do Góry