Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne, WRC

Powrót Rajdu Japonii do WRC już w 2019!

Promotor Rajdowych Mistrzostw Świata zaakceptował prośbę Japonii i zgodził się na organizację rundy WRC na terenie “kraju kwitnącej wiśni” już w przyszłym sezonie. Ostateczna decyzja zapadnie 12 października.

Olvier Ciesla, dyrektor WRC Promoter GmbH podkreśla, że nawiązanie porozumienia z organizatorem Rajdu Japonii jest dla niego ważne – “To wspaniała wiadomość, możemy potwierdzić, że promotor WRC wypracował porozumienie z organizatorem Rajdu Japonii i chcę zorganizować zawody w 2019 r. Aktualnie propozycja trafi do Światowej Rady Sportów Motorowych, liczymy na pozytywną decyzję. Od 2019 roku Rajd Japonii, będzie z nami prawdopodobnie przez cztery lata.”

Zmieni się lokalizacja Rajdu Japonii z Wyspy Hokkaido na Wyspę Honsiu, a trasy odcinków specjalnych będą wytyczone w pobliżu Góry Fuji. Początki azjatyckiej rundy WRC sięgają 2004 roku. Cztery lata zawody odbywały się bez przeszkód, jednak w 2009 roku nastąpiła przerwa. Impreza powróciła do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata w 2010 roku. Później nie udało się Japonii wywalczyć dostępu do grona organizatorów rajdu rangi WRC. Ostatnim zwycięzcą Rally Japan w 2010 jest Sebastien Ogier, jeszcze za kierownicą Citroena C4 WRC.

Zdjęcie: Getty Images
Do Góry