Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne, WRC

Powrót Rajdu Japonii do WRC już w 2019!

Promotor Rajdowych Mistrzostw Świata zaakceptował prośbę Japonii i zgodził się na organizację rundy WRC na terenie “kraju kwitnącej wiśni” już w przyszłym sezonie. Ostateczna decyzja zapadnie 12 października.

Olvier Ciesla, dyrektor WRC Promoter GmbH podkreśla, że nawiązanie porozumienia z organizatorem Rajdu Japonii jest dla niego ważne – “To wspaniała wiadomość, możemy potwierdzić, że promotor WRC wypracował porozumienie z organizatorem Rajdu Japonii i chcę zorganizować zawody w 2019 r. Aktualnie propozycja trafi do Światowej Rady Sportów Motorowych, liczymy na pozytywną decyzję. Od 2019 roku Rajd Japonii, będzie z nami prawdopodobnie przez cztery lata.”

Zmieni się lokalizacja Rajdu Japonii z Wyspy Hokkaido na Wyspę Honsiu, a trasy odcinków specjalnych będą wytyczone w pobliżu Góry Fuji. Początki azjatyckiej rundy WRC sięgają 2004 roku. Cztery lata zawody odbywały się bez przeszkód, jednak w 2009 roku nastąpiła przerwa. Impreza powróciła do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata w 2010 roku. Później nie udało się Japonii wywalczyć dostępu do grona organizatorów rajdu rangi WRC. Ostatnim zwycięzcą Rally Japan w 2010 jest Sebastien Ogier, jeszcze za kierownicą Citroena C4 WRC.

Zdjęcie: Getty Images
Do Góry