Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Potrzebna praca nad opisem

W ubiegły weekend odbył się 43 Rajd Świdnicki KRAUSE, 1 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Krzysztof Dominik i Mateusz Zator w swoim debiucie w RSMP zajęli 32 miejsce w klasyfikacji generalnej i 5 miejsce w klasie 4N.

Krzysztof Dominik: Debiut w RSMP udany, aczkolwiek odczuwam pewien niedosyt związany z tempem jazdy. Rozpoczynając rok temu sezon w rajdach okręgowych nie przypuszczałem, że w 2015 dane mi będzie wystartować w najbardziej prestiżowym cyklu rajdowym w Polsce. Mistrzostwa Polski to duży przeskok jakościowy w porównaniu do RO i czeka nas jeszcze dużo pracy, głównie związanej z opisem, ponieważ nie byłem w stanie zaufać mu na sto procent. Wyciągamy wnioski, analizujemy błędy a czy sumiennie odrobiliśmy pracę domową okaże się na Rajdzie Karkonoskim.

Mateusz Zator: Start w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski to w pewnym sensie spełnienie marzeń. Będąc dzieckiem i oglądając rajdówki sunące po patelniach w Walimiu marzyłem aby kiedyś znaleźć się tam w charakterze zawodnika. Mistrzostwa Polski w nowej, nieco skróconej formie okazały się bardzo wymagające i nie straciły nic ze swej atrakcyjności. Odcinki w Górach Sowich bezlitośnie punktowały nasz brak doświadczenia ale dostarczyły sporo cennej wiedzy, którą będziemy się starali wykorzystać już na rajdzie Karkonoskim. Tempo nie było może zadowalające ale priorytetem było dojechanie do mety. Mądrze dobieraliśmy opony, staraliśmy się przyspieszać z pętli na pętle i bez przygód wjechać na metę w Świdnicy. Plan wykonany w stu procentach, auto całe szykujemy się do Rajdu Karkonoskiego, który odbędzie się już za 3 tygodnie.

Dziękujemy naszym partnerom: TOTAL FITNESS, TRANS-ORION, ZMIENOLEJ.PL, STACJE PALIW LAMPA, NOVOSFERA.PL oraz KRK.FM i CROW MEDIA za wsparcie medialne.
Do Góry