Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Potrójne zwycięstwo M-Sportu

Zespół M-Sport ma za sobą wymarzony weekend. Na jedną rundę przed końcem tegorocznych mistrzostw świata team Malcolma Wilsona zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołów. Co więcej, Sébastien Ogier, który w tym roku korzystał z Fiesty WRC, zdobył swój piąty tytuł mistrzowski. Rajd padł łupem Elfyna Evansa i Daniela Barritta, dla których to pierwsze zwycięstwo w historii ich startów w WRC.

Malcolm Wilson:

To był bardzo emocjonalny dzień i muszę powiedzieć, że popłynęło także kilka łez w czasie ostatniego odcinka specjalnego. Pierwszy raz, kiedy Ott przekroczył linię mety i przypieczętował tym samym tytuł mistrzowski wśród zespołów. Potem, kiedy Sébastien zdobył indywidualny tytuł, a na końcu, kiedy Elfyn wygrał swój domowy rajd. To była prawdziwa potrójna korona i bardzo emocjonalny dzień dla nas wszystkich.

Elfyn Evans:

Czuję się całkiem dobrze, udało mi się nawet powstrzymać łzy na podium. To był bardzo długi i trudny weekend, więc ten sukces smakuje wspaniale, tym bardziej, kiedy dodamy do tego wszystko to, co osiągnął cały zespół. […] Jestem głodny wygrywania, więc poczekajmy i zobaczmy, co przyniesie przyszły rok.

Sébastien Ogier:

Emocje to coś, czego nie możesz kontrolować. Jest w tym coś pięknego i muszę powiedzieć, że to była największa dawka takich emocji w mojej karierze. Dwanaście miesięcy temu podjęliśmy decyzję, która mogła być postrzegana jako ryzyko. Postanowiliśmy związać się z Malcolmem i postawić sobie wyzwanie. Odnieśliśmy sukces i wiemy, że to była dobra decyzja. Jestem bardzo dumny z zespołu. To, co oni potrafią zrobić jest niesamowite. Naprawdę, wszystkim bardzo dziękuję.

Ott Tänak:

Ten weekend nie przebiegł tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale przekroczenie linii mety i zdobycie tytułu dla zespołu było czymś bardzo szczególnym. Malcolm i cały zespół przez ten rok wykonali niesamowitą pracę i osiągnęliśmy dzięki temu ogromny sukces. Oni naprawdę zasłużyli na ten weekend.
Do Góry