Kategoria: Rallycross

Poprawione Audi S1

fot. FIA World Rallycross Championship

Na przedsezonowe testy rallycrossowy zespół EKS przywiózł do Francji odświeżony model Audi S1. Najnowsza wersja samochodu została zbudowana przy większym wsparciu działu sportu marki Audi, który szczególnie zaangażował się w poprawę aerodynamiki. Zmieniony został tylny spojler, zmodyfikowano otwory wentylacyjne w dachu i tylnych oknach. Team będą reprezentować dwaj kierowcy: Mattias Ekstrom i Andreas Bakkerud.

Mattias Ekstrom, dla redakcji autosportu:

Zrobiłem dzisiaj dwa lub trzy przejazdy. Dobrze jest zacząć i po prostu wypróbować nowy samochód. Cieszę się również, że Andreasowi (Bakkerudowi – przyp. red.) się podoba.

Przedtem zrobiliśmy prywatne testy i dobrze się czujemy. Ale o co chodzi z tym dobrym odczuciem? Dobrze jest, gdy jesteś szybki i możesz walczyć o wygrane. Sporo pracowaliśmy, ale ostatecznie wszystko zależy od tego, co zrobili konkurenci.

Na pewno Audi Sport jest naprawdę dobre w wielu aspektach, ale szczególnie w aerodynamice. Więc jeśli oni wychodzą z pomysłem, my powinniśmy uważnie ich słuchać.

Więcej o samochodach innych zespołów przeczytasz tutaj: Renault Megane R.S. RX, Hyundai i20, Peugeot 208 WRX, Volkswagen Polo GTi Supercar, Ford Fiesta Supercar.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry