Kategoria: Różne

Polska załoga wygrała w 6. New Energies Rally Ceski Krumlov

Rajd New Energies Rally Ceski Krumlov podzielony został na E-rally Regularity Cup, przeznaczony tylko dla samochodów elektrycznych, oraz UAMK Regularity Trophy dla pojazdów napędzanych „czystą energią” (UAMK to czeski odpowiednik naszego PZM).

W E-rally wystartowało 11 załóg, jednak do mety dojechało tylko 5. Wygrała załoga francusko-włoska Guerrini / Prusak.

W pucharze UAMK wystartowała krakowska załoga Nytko Motosport, w składzie Łukasz Nytko / Artur Najder, samochodem Toyota Yaris Hybryd. Polscy sportowcy spisali się doskonale, zajmując 1. miejsce! Prowadzili już po pierwszym dniu, a równa, dobra jazda w drugim i brak punktów karnych, oznaczało końcowe zwycięstwo.

Łukasz Nytko:

Bardzo wysokie średnie prędkości zarówno na odcinkach pomiarowych mających w sumie ponad 170 km, jak i na dojazdówkach, dlatego tym większa satysfakcja z wygranej, dlatego jeszcze raz podziękowania dla Pavela Kacerovskiego za zaproszenie i naprawdę wspaniałą imprezę.

Artur Najder:

To wspaniałe pokonać 26 załóg, w tym wszystkie załogi gospodarzy. Organizatorzy zawodów, pomimo kilku naprawdę drobnych niedociągnięć (te są chyba na każdym rajdzie), spisali się na medal. Ciekawa, trudna i dobrze przygotowana trasa, przebiegająca częściowo odcinkami 45. Rally Krumlov, sprawni sędziowie, i miła atmosfera pomiędzy załogami złożyły się na naprawdę bardzo udany rajd.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry