Kategoria: Różne

Polo GTI R5 już po pierwszych testach

Volkswagen Motorsport poinformował dzisiaj o pierwszych przeprowadzonych testach Polo GTI R5, które do klientów ma trafić w połowie 2018 roku. Za kierownicą najnowszej rajdówki zasiedli Dieter Depping oraz Pontus Tidemand. Auto przez jeden dzień testowane było na asfalcie, a przez dwa pozostałe na szutrze, gdzie sześć lat temu testowano Polo WRC.

Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport:

Udany pierwszy test to dobry znak i wspaniała motywacja. Po wielu tygodniach pracy przed komputerem, w biurze projektowym i warsztacie nad naszym nowym projektem dla klientów, Polo GTI R5 w końcu mogło pokazać, co potrafi na drodze, a my zebraliśmy cenne dane do dalszych prac rozwojowych.

Dieter Depping:

To bardzo specjalne uczucie wrócić w miejsce, gdzie sześć lat temu Polo rozpoczęło rajdową przygodę. Teraz chodziło o znalezienie najlepszego możliwego ustawienia nowego Polo GTI R5. W pierwszym teście ważne było przejechanie jak największej liczby kilometrów, żeby przekazać inżynierom możliwie jak najwięcej danych. Mogę powiedzieć, że Polo R5 jest bardzo dobre, szybkie i precyzyjne. Od razu poczułem się w nim jak w domu!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry