Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Połączeni dźwiękiem silnika

Kochają samochody, motocykle, rowery, quady i… zdalnie sterowane autka. Łączy ich pasja i raz w roku toruńska MotoOrkiestra. W najbliższą niedzielę spotkają się w MotoParku, by zrobić „orkiestrowy” hałas dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To już szósta edycja i szóste spotkanie miłośników wszystkiego, co do napędu wykorzystuje silnik – spalinowy, bądź elektryczny. Toruńska MotoOrkiestra rokrocznie gości również, i to niezależnie od kapryśniej i mroźnej pogody, właścicieli wyjątkowych rowerów, motocykli oraz quadów. Do Orkiestry Jurka Owsiaka dołączają fani motoryzacji w mniejszej skali, przynosząc swoje kolorowe maszyny w podróżnych torbach. Niezależnie od skali, liczby kół i mocy silnika pod maską mają jeden cel – dobrze się bawić i pomóc innym, bijąc kolejny rekord w zbiórce pieniędzy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów.

Tegoroczna edycja MotoOrkiestry zagości na słynnym toruńskim torze samochodowym, w MotoParku. Obiekt znany mieszkańcom Kujaw i Pomorza głównie z ogólnopolskich zlotów BMW i Mercedesa, bardzo często odwiedzany jest przez drifterów oraz amatorów szybkich aut. To również przy Bielańskiej 66, tuż za Motoareną, słychać ryk silników i pisk opon rallycrossowych maszyn, rywalizujących w niezwykle widowiskowych wyścigach. MotoPark znają modelarze, rowerzyści i młodzi żużlowcy, trenujący pod czujnym okiem Jana Ząbika. W niedzielę, 15 stycznia stanie się stolicą toruńskich motomaniaków, którzy już po raz szósty zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie niedzielnego finału znajdziemy przejażdżki z kierowcami, licytacje, prezentacje i wystawy. Swój udział zgłosili już niemal wszyscy bywalcy toruńskiej MotoOrkiestry. Na torze zobaczymy więc Roberta Czarneckiego i jego potężnego Mitsubishi Lancera, Saymona Osmańskiego przesiadającego się ze Skody Fabii do Lancera Evo X czy Marcina Stencel w Citroenie Xsarze VTS. Tej imprezy nie mógł sobie odpuścić Arek Hinc, który specjalnie odkładał przygotowania do nowego sezonu na kolejne dni, by tylko w niedzielę „polatać bokami” po MotoParku. Jego czarne BMW E30 z pewnością nie odczuje zimowych mrozów, bo jak dobrze pamiętamy – zawsze ostatnie zjeżdżało na metę. Klasę drifterów szybko uzupełnił Dawid Grykałowski i Mieszko Brzeziński.

Na liście zawodników, gotowych oddać prawy fotel swojej sportowej maszyny widać również nowe nazwiska. To cieszy, że z roku na rok liczba chętnych do wspólnej jazdy stale się powiększa. Uczestnicy MotoOrkiestry, po wrzuceniu do puszki odpowiedniej kwoty, będą mogli wybrać też wariant spokojniejszy, i udać się na przejażdżkę ulicami Torunia autami zabytkowymi, kultowymi czy w limitowanych edycjach. Będą auta bardziej popularne, ale i takie, które rzadko spotykamy na polskich ulicach.

Mocnym i stałym punktem MotoOrkiestry stały się licytacje gadżetów przekazanych przez gwiazdy motorsportu czy lokalne firmy motoryzacyjne, których i teraz nie zabraknie. Walka potoczy się o weekend z nową Toyotą C-HR, podróże motocyklem BMW, ślubną paradę złożoną z blaszanych rumaków grupy Moto CT, a nawet… kurs prawa jazdy! Pod orkiestrowy młotek trafi także debiutancka powieść Roberta Małeckiego, „Najgorsze dopiero nadejdzie”, człowieka od kilku lat rozgrzewającego ze sceny publiczność MotoOrkiestry. Niespodziankę szykuje nasz toruński „rodzynek” w rajdowych mistrzostwach świata, Hubert Ptaszek. Wraz z Toruńską Grupą Rajdową odda na licytację wyjątkową, lśniącą statuetkę.   

Do finału została jeszcze chwila, a lista atrakcji i zawodników wciąż nie została zamknięta. Zapraszamy więc w niedzielę, 15 stycznia na tor MotoPark przy ulicy Bielańskiej 66 (za Motoareną, tor często nazywany „lotniskiem”), by wspólnie zagrać dla dzieci i seniorów. Startujemy o 11:00, a zakończenie imprezy przewidziano na godzinę 15:00. Warto w tym dniu odwiedzić MotoPark, bo przejażdżka sportowym autem, z zawodowym kierowcą po wymagającym i szybkim torze rozgrzeje każdego, a wysoka temperatura szybko nie opadnie. 

Więcej informacji i program imprezy na naszej stronie.
Do Góry