Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Polacy na podium Regional Rally Cup

Zakończył się pierwszy sezon Regional Rally Cup, międzynarodowego cyklu rajdowego, rozgrywanego na terenach Niemiec, Polski i Czech. Po rozegraniu trzech zaplanowanych rajdów (Erzgebrige, Karkonoski oraz Bohemia) poznaliśmy wyniki.

W klasyfikacji generalnej cyklu zwyciężył czeski duet Jiří Pertlíček sen. i Petr Picka. Załoga jadąca Mitsubishi Lancerem Evo IX zajęła trzecie miejsce w Niemczech, drugie w Polsce i siódme w swojej domowej rundzie. Na drugim stopniu podium stanęli Jarosław Szeja i Marcin Szeja (Subaru Impreza STI). Na trzeciej pozycji uplasowali się Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda (Subaru Impreza STI). W klasie piątej zwyciężyli również Pertlíček i Picka, natomiast bracia Szeja i duet Zapała/Gwiazda zamienili się pozycjami – tym razem na drugim miejscu byli ci drudzy.

fot. Tomasz Macherzyński

fot. Tomasz Macherzyński

Klasa czwarta to sukces duetu Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker (Honda Civic Type-R). Trzy punkty mniej zgromadzili na swoim koncie Daniel Nowak i Sebastian Dwornik (także Civic). Pudło uzupełnili Niemcy, Daniel Voigt i Andreas Beck (także Civic). W klasie trzeciej triumfowali Czesi, Michal Srb i Vladimir Osicka (Citroen C2 R2). Na drugiej pozycji uplasowali się Tomasz Orłowski i Łukasz Bułat (Peugeot 106).

Rywalizację w klasie drugiej wygrali Niemcy, Tobias Edelmann i Sven Urlich (Skoda Fabia). Na drugiej pozycji uplasowali się Czesi, Jiří Zahrádka i Tomáš Šmíd (Skoda Felicja). Klasę pierwszą obsadzili zawodnicy Trabantów P601: pierwsi byli Torsten Knor i Jens Krajewski, drudzy Eckhard Eichhorst i Jorg Vach, trzeci Denny Hantke i Sebastian Geisler.
Do Góry