RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Podwójny sukces w Rajdzie Dolnośląskim, czas na Włochy!

Zawodnicy zespołu Rallytechnology opuszczają Dolny Śląsk w świetnych nastrojach! Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec po pasjonującej walce zajęli drugie miejsce w 51. Rajdzie Dolnośląskim i są obecnie w pierwszej trójce najlepszych załóg mistrzostw Polski. Z kolei Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz dołożyli do swojego sezonowego dorobku kolejne podium w klasie czwartej, dzięki czemu wciąż pewnie liderują w generalce.

Zbigniew Gabryś zagwarantował kibicom niemałe widowisko. Przed ostatnim odcinkiem specjalnym jego strata do drugiego miejsca wynosiła zaledwie 0,7s, co oznaczało niesamowitą walkę w końcówce między nim a Tomaszem Kasperczykiem. Ostatecznie to właśnie zawodnik zespołu Rallytechnology wywalczył drugi stopień podium, zostawiając w tyle swojego rywala o 0,8s!

Równie zaciętym pojedynkiem kibice ekscytowali się w klasie czwartej, gdzie przez dziewięć odcinków specjalnych o zwycięstwo walczyły trzy załogi. O wyrównanej walce najlepiej świadczą same wyniki, gdyż Tomasza Gryca i Michała Kuśnierza po świetnie przejechanym Power Stage’u od drugiego miejsca dzieliło tylko 0,2s! Dla tej załogi to już czwarte podium w tym sezonie. Zgromadzony dorobek punktowy daje im bezpieczne prowadzenie w klasie na dwie rundy przed końcem sezonu.

Na pochwałę zasługuje także występ Bartłomieja Boguckiego, pilotowanego przez Pawła Drahana. W swoim drugim starcie w tym rajdzie Bogucki zdobył cenne doświadczenie oraz kolejne punkty w klasie czwartej.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Ostatni odcinek Rajdu Dolnośląskiego był dla nas podwójnie emocjonujący! Tomek i Zbyszek musieli do końca wytrzymać ciśnienie i dać z siebie wszystko na ostatnich kilometrach. Obaj spisali się świetnie, w czym także duża zasługa ich pilotów, którzy zawsze w takich sytuacjach muszą utrzymać spokój w rajdówce. Chciałbym podziękować także całemu zespołowi za świetnie wykonaną robotę, szczególnie przy naprawie auta Bartka i Pawła, którzy zaliczyli na trasie delikatną rolkę. Na szczęście wszystko udało się naprawić, a chłopaki dojechali do mety na punktowanych pozycjach.

Z 51. Rajdu Dolnośląskiego zespół z Rybnika od razu udał się do Włoch, gdzie po raz pierwszy jako runda mistrzostw Europy rozegrany zostanie Rally di Roma Capitale. Na starcie tego rajdu nie zabraknie Łukasza Habaja z Danielem Dymurskim oraz powracających do ścigania Dariusz Polońskiego z Balbiną Gryczyńską. Na załogi czeka dwanaście odcinków specjalnych, których łączna długość wyniesie przeszło 202 kilometry. Ściganie rozpocznie się już w piątek od wieczornego odcinka specjalnego. W sobotę na zawodników czekać będzie pięć, a w niedziele sześć odcinków specjalnych.

Robert Gabryszewski:

Rally di Roma Capitale będzie nowością dla kierowców ścigających się w mistrzostwach Europy, dlatego spodziewamy się, że w czołówce mocno zamieszają włoscy zawodnicy. Przed startem czujemy się naprawdę pewnie. W poprzedniej rundzie, czyli w Rajdzie Barum Martin Koči zdobył dla nas sporo punktów do klasyfikacji zespołowej, co dodatkowo motywuje nas do działania. Szczególnie cieszy nas powrót do naszego „lwiątka” Darka i Balbiny. Po dłuższej przerwie są głodni jazdy, a na takich odcinkach zawsze czuli się świetnie. Liczymy także na Łukasza i Daniela, którzy z rajdu na rajd zwiększają swoje tempo.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry