Kategoria: RSMP

Podwójne podium dla LOTTO Creogram Rally Teamu na koniec sezonu

Fot. Łukasz Kos

W niedzielę, 15 października, na żorskim rynku zakończyła się pierwsza edycja Rajdu Śląska, który był ostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2017. Na śląskich oesach zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych klasach tegorocznej edycji RSMP.

Załoga Creogram Rally Team z Partnerem Generalnym – LOTTO wywalczyła 3. miejsce w swojej klasie, a zdobyte punkty pozwoliły cieszyć się z 3. miejsca w klasyfikacji końcowej sezonu 2017! Dariusz Lamot i Jarek Hryniuk powtórzyli wynik z Rajdu Dolnośląskiego zajmując 10. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.  W klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś Creogram Rally Team uplasował się na pozycji piątej.

Rajd Śląska był bardzo wymagający dla załóg oraz samochodów – obfitował w niespodzianki. Doszło do kilku awarii i groźnych sytuacji. Rajd ukończyło 26 załóg spośród 43. Lamot i Hryniuk również nie ustrzegli się drobnych błędów, które skutkowały „jedynie” utratą 3 lusterek oraz zderzaka, a ich Lew dumnie wjechał na rampę w Żorach.

Dariusz Lamot:

To był mega trudny rajd. Rywalizacja bardzo zacięta, a my mieliśmy swój plan i cel – wjechać na pudło w klasyfikacji klasy 4 na koniec sezonu. Po awarii Łukasz Byśkiniewicza mogło się wydawać, że już będzie z górki, ale nic bardziej mylnego. Na przedostatniej pętli awarii uległa skrzynia biegów. Dzięki fantastycznej pracy chłopaków z Rallylab, którzy wymienili skrzynię w 30 minut, mogliśmy ruszyć do dalszej walki. Nie zdawałem sobie sprawy jak trudno jedzie się ze świadomością, że trzeba tylko dojechać… Ale mamy to!!! To mój najlepszy sezon w karierze. Cieszę się nie tylko z wyniku, ale też z progresu, który konsekwentnie czynimy. To bardzo motywujące i, na pewno, na tym nie poprzestaniemy! Dziękuję LOTTO – naszemu Partnerowi Generalnemu za okazane zaufanie, naszym pozostałym partnerom, całej ekipie, która wykonała doskonałą robotę, Jarkowi oraz rodzinie za wsparcie i cierpliwość. 😉 A nasi kibice są najlepsi na świecie!!! 😉

Jarosław Hryniuk:

Już przed rajdem, po zapoznaniu, w rozmowie z naszym koordynatorem powiedziałem, że to będzie równie trudny rajd co Rzeszowski. Nie pomyliłem się. Wystarczy spojrzeć na mocno okrojoną stawkę samochodów, które zameldowały się na mecie. Tylu zwrotów akcji i wahań nastrojów nie doświadczyłem już dawno. To był bardzo emocjonujący weekend z fantastycznym happy endem! 3. miejsce na koniec sezonu w najliczniej obsadzonej klasie to naprawdę COŚ!!! Dziękuję bardzo ekipie Rallylab za doskonałą robotę, którą wykonali podczas tego rajdu i całego sezonu. Dziękuję naszemu Partnerowi Generalnemu – LOTTO za wsparcie oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!!!

Starty zespołu wspierają: LOTTO – Partner Generalny, Creogram, Invento, Infoscan, MSZZ.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry