Kategoria: Różne

Podstępne Hustopeče dobrą nauką dla Rallytechnology

W ubiegły weekend na ponad 150 kilometrach odcinków specjalnych najlepsze załogi Mistrzostw Czech i Słowacji rywalizowały w niezwykle wymagającym Rajdzie Hustopeče. Impreza u naszych południowych sąsiadów dostarczyła zawodnikom nieprzewidywalnych warunków pogodowych, co na wąskich asfaltowych drogach stanowiło szczególnie trudne wyzwanie. W celach treningowych w Hustopečach pojawiły się także załogi Rallytechnology, które wywożą stamtąd niezwykle cenne doświadczenie.

W rajdowym Peugeocie 208 R2 zadebiutował Bartłomiej Bogucki, który pilotowany był przez Pawła Drahana. Dla Boguckiego start ten był wielkim sprawdzianem nowego dla siebie auta. W jego przypadku szczególnie ważne było przejechanie jak największej liczby kilometrów. Załoga wykonała swój plan w stu procentach, a to nie było łatwe, o czym najlepiej świadczy fakt, że na mecie nie pojawiła się blisko połowa stawki klasy szóstej. Zdobyte doświadczenie w tak wymagającym rajdzie na pewno przyniesie efekty podczas kolejnych startów.

Do Rajdu Hustopeče przystąpili także liderzy klasy czwartej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Dla nich start w tym rajdzie miał być treningiem przed zbliżającym się Rajdem Rzeszowskim, gdzie zamierzają powalczyć o jak najlepszą pozycję. Dobre tempo na pierwszych odcinkach specjalnych napawało optymizmem, jednak na trzeciej próbie, która rozgrywana była w nocy, Gryc i Kuśnierz w bardzo podstępnym miejscu zakończyli swoją jazdę. Ten sam zakręt pozbawił szans na dobry wynik jeszcze kilka innych załóg. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski są już myślami na Rajdzie Rzeszowskim, gdzie spotkają się najlepsi kierowcy Europy.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Rajd Hustopeče charakteryzuje się niezwykle trudnymi odcinkami, które stają się jeszcze trudniejsze, kiedy dodamy do tego zmienne warunki pogodowe. Tak też było w tym roku. Bartek Bogucki z Pawłem Drahanem wykonali świetną robotę. Debiut w nowym dla siebie aucie w takich warunkach nie jest łatwym zadaniem, jednak panowie zachowali zimną krew i osiągnęli metę tego arcytrudnego rajdu. Tomek z Michałem zaprezentowali obiecujące tempo na pierwszych dwóch odcinkach, jednak na trzecim opuściło ich szczęście. Największą naukę wynosi się jednak z takich trudnych doświadczeń, dlatego wiem, że to ich tylko wzmocni. Teraz szykujemy się już do następnego rajdu. Trzymajcie za nas kciuki!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry