Kategoria: RSMP

Podium na jubileusz

Swój pięćdziesiąty wspólny start Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz zwieńczyli kolejnym w tym sezonie podium w klasie aut przednionapędowych. Znakomite tempo i wygrane odcinki specjalne pozwoliły im utrzymać także prowadzenie w klasie 4 Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Po udanym piątkowym etapie załoga Gryc Racing Team zakładała walkę o pierwsze miejsce w klasie. Tomek znakomitą dyspozycję udowodnił na kultowym odcinku Spalona, na którym podczas obu przejazdów uzyskał najlepszy czas. Na pozostałych sobotnich oesach Gryc i Kuśnierz meldowali się zawsze w pierwszej trójce w klasie. Niezwykle wyrównana walka trwała aż do ostatnich metrów Rajdu Dolnośląskiego. Ostatecznie Tomek z Michałem zakończyli rywalizację w czwartej rundzie RSMP na 3. miejscu w klasie 4, a do drugiej lokaty zabrakło im zaledwie 0,2 sekundy. Uzyskane punkty pozwoliły Gryc Racing Team powiększyć przewagę w klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie oraz na znaczne zbliżenie się do pozycji lidera wśród aut przednionapędowych.

Kolejną rundę cyklu zaplanowano na ostatni weekend września. Wówczas zawodnicy wybiorą się do Lublina, który będzie bazą Rajdu Nadwiślańskiego.

Tomasz Gryc:

Za nami Rajd Dolnośląski, kończymy go na dobrym, trzecim miejscu w klasie. Po wspaniałym finiszu pierwszego dnia, dziś straciliśmy trochę czasu na pierwszej próbie. Moja ulubiona Spalona poszła jednak zgodnie z planem, pomimo że jest to bardzo wymagający odcinek specjalny, uzyskaliśmy na nim dwukrotnie najlepszy czas. Rywalizacja w naszej klasie jest naprawdę niesamowita, cieszą wyniki poszczególnych oesów, jestem zadowolony ze swojego tempa. Najważniejsze jest, że mamy cenne punkty do klasyfikacji. Przed nami bardzo krótki okres przygotowań do kolejnej rundy mistrzostw Rajdu Nadwiślańskiego. Poświęcimy go na intensywne treningi, by jeszcze bardziej powiększyć naszą przewagę w klasyfikacji cyklu.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry