Kategoria: ERC, RSMP

Podium w arcytrudnym Rajdzie Rzeszowskim

Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko zajęli 3. miejsce w 26. Rajdzie Rzeszowskim. Rajd stanowił 3. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był także zaliczany do Mistrzostw Europy ERC FIA. Załoga TVN TURBO Rally Teamu startująca Oplem Adamem R2 pokazała się z bardzo dobrej strony zwyciężając swoją klasę na 3 odcinkach specjalnych. Rajd nie należał do spokojnych, ponieważ ponad 20 załóg wypadło z trasy i mocno uszkodziło swoje samochody. Aż 5 odcinków specjalnych zostało przerwanych. Byśkiniewicz i Borko jechali natomiast bezbłędnie. Do zajęcia jeszcze lepszego miejsca zabrakło szczęścia – załoga ponad 80 kilometrów oesowych pokonała bez wspomagania kierownicy. Dotarcie do mety i zajęcie tak wysokiego miejsca wiązało się z olbrzymim wysiłkiem dla kierowcy. Dzięki punktom załoga awansowała na 2. miejsce w punktacji sezonu klasy 4.

Łukasz Byśkiniewicz:

To był szalony i nerwowy rajd. Dużo niepokoju spowodowały liczne wypadki i odwoływane odcinki specjalne, na które musiały wjeżdżać karetki. Aż 4 razy, gdy staliśmy na starcie zapięci w pasy byliśmy proszeni o zawrócenie i pojechanie drogą alternatywną. To bardzo wybija z rytmu. Dlatego cieszę się, że zachowaliśmy zimną krew i na sobotnim etapie pokazaliśmy dobre tempo wygrywając odcinki w Mistrzostwach Polski, a w Mistrzostwach Europy ustępowaliśmy tylko kierowcom fabrycznym. Kiedy rozkręcaliśmy się dopadł nas pech. Awarii uległo wspomaganie kierownicy. Aż 4 kręte odcinki specjalne jechaliśmy bez „wspomy”. To było niesamowite. Najgorsze były nawroty i szybkie partie, gdzie bardzo wyrywało kierownice. Sporo ryzykowaliśmy bo trudno bez wspomagania kontrować i utrzymywać linię jazdy. Daliśmy rade i bardzo cieszymy się z 3. miejsca w naszej klasie, a dzięki zdobytym punktom awansowaliśmy na 2. miejsce w punktacji sezonu.

Tomasz Borko:

Tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego w moim odczuciu była bardzo specyficzna. Wiele załóg nie poradziło sobie z arcytrudnymi odcinkami specjalnymi i poważnie uszkodziło swoje samochody. Mimo awarii jestem bardzo zadowolony z wyniku i bardzo dziękuję za gorący doping.

Partnerami TVN TURBO Rally Teamu są: NOVOL, TEDEX oleje i smary, TEKOM Technologie, I Planet Radom, Modesto s.c., producent resoraków Majorette, AMA Poland, Opel Auto Żoliborz.

Patronat medialny zapewnia TVN TURBO.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry