Kategoria: ERC, RSMP

Podium w arcytrudnym Rajdzie Rzeszowskim

Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko zajęli 3. miejsce w 26. Rajdzie Rzeszowskim. Rajd stanowił 3. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był także zaliczany do Mistrzostw Europy ERC FIA. Załoga TVN TURBO Rally Teamu startująca Oplem Adamem R2 pokazała się z bardzo dobrej strony zwyciężając swoją klasę na 3 odcinkach specjalnych. Rajd nie należał do spokojnych, ponieważ ponad 20 załóg wypadło z trasy i mocno uszkodziło swoje samochody. Aż 5 odcinków specjalnych zostało przerwanych. Byśkiniewicz i Borko jechali natomiast bezbłędnie. Do zajęcia jeszcze lepszego miejsca zabrakło szczęścia – załoga ponad 80 kilometrów oesowych pokonała bez wspomagania kierownicy. Dotarcie do mety i zajęcie tak wysokiego miejsca wiązało się z olbrzymim wysiłkiem dla kierowcy. Dzięki punktom załoga awansowała na 2. miejsce w punktacji sezonu klasy 4.

Łukasz Byśkiniewicz:

To był szalony i nerwowy rajd. Dużo niepokoju spowodowały liczne wypadki i odwoływane odcinki specjalne, na które musiały wjeżdżać karetki. Aż 4 razy, gdy staliśmy na starcie zapięci w pasy byliśmy proszeni o zawrócenie i pojechanie drogą alternatywną. To bardzo wybija z rytmu. Dlatego cieszę się, że zachowaliśmy zimną krew i na sobotnim etapie pokazaliśmy dobre tempo wygrywając odcinki w Mistrzostwach Polski, a w Mistrzostwach Europy ustępowaliśmy tylko kierowcom fabrycznym. Kiedy rozkręcaliśmy się dopadł nas pech. Awarii uległo wspomaganie kierownicy. Aż 4 kręte odcinki specjalne jechaliśmy bez „wspomy”. To było niesamowite. Najgorsze były nawroty i szybkie partie, gdzie bardzo wyrywało kierownice. Sporo ryzykowaliśmy bo trudno bez wspomagania kontrować i utrzymywać linię jazdy. Daliśmy rade i bardzo cieszymy się z 3. miejsca w naszej klasie, a dzięki zdobytym punktom awansowaliśmy na 2. miejsce w punktacji sezonu.

Tomasz Borko:

Tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego w moim odczuciu była bardzo specyficzna. Wiele załóg nie poradziło sobie z arcytrudnymi odcinkami specjalnymi i poważnie uszkodziło swoje samochody. Mimo awarii jestem bardzo zadowolony z wyniku i bardzo dziękuję za gorący doping.

Partnerami TVN TURBO Rally Teamu są: NOVOL, TEDEX oleje i smary, TEKOM Technologie, I Planet Radom, Modesto s.c., producent resoraków Majorette, AMA Poland, Opel Auto Żoliborz.

Patronat medialny zapewnia TVN TURBO.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top