Kategoria: RSMP

Dwa podia i zwycięstwo dla Rallytechnology w Rajdzie Świdnickim

135 kilometrów oesowych, zmienne warunki oraz niesamowita rywalizacja – tak w skrócie można opisać pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 45. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Na starcie stanęło pięćdziesiąt osiem załóg, z czego cztery było reprezentowane przez zespół Rallytechnology. Na koniec rajdu nasi zawodnicy stanęli na podium klasyfikacji generalnej oraz klasy czwartej!

Świetne tempo w czasie całej imprezy zaprezentowali Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Zawodnicy jadący Fordem Fiestą R5 objęli prowadzenie w rajdzie na trzecim odcinku specjalnym i nie oddali go do końca drugiego dnia rywalizacji, tocząc przy tym niesamowity bój z Filipem Nivettem. Gabryś w czasie całego rajdu wygrał cztery oesy i ani razu nie zanotował czasu poniżej pierwszej piątki. Ostatecznie niezwykle szybka jazda Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca dała im drugie miejsce w pierwszym rajdzie sezonu.

W wyjątkowo mocnej klasie czwartej zespół Rallytechnology reprezentowany był przez trzy załogi. Najlepiej poradził tam sobie jadący z Balbiną Gryczyńską Dariusz Poloński. Załoga Peugeota 208 R2 wygrała aż osiem odcinków specjalnych w klasie, co dało im zwycięstwo na koniec rajdu. Dla Polońskiego start w Rajdzie Świdnickim traktowany był czysto treningowo, gdyż dla jego celem na ten rok jest rywalizacja w Mistrzostwach Europy, która rozpocznie się dla niego 4 maja na Wyspach Kanaryjskich.

Równie świetne tempo zaprezentowali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, którzy liderowali w klasie przez trzy pierwsze odcinki specjalne. Zmienne warunki na trasie nie przeszkodziły im w dalszej walce o najwyższe pozycje, co zaowocowało drugą lokatą w tej imprezie. Punkty zdobyte tutaj przez Tomka i Michała są niezwykle cenne, tym bardziej że są oni głównymi kandydatami do zdobycia mistrzowskiej korony w „ośce”.

W klasie czwartej dzielnie walczyli również Robert Mąsior oraz Łukasz Bobrowski. Dla tej załogi był to pierwszy start tym autem w Rajdzie Świdnickim, a ich debiut można uznać za udany. Na niedzielnych odcinkach specjalnych Mąsior i Bobrowski dwukrotnie zanotowali czas w pierwszej czwórce swojej klasy, a na koniec mogli cieszyć się z szóstej pozycji, co jak na debiut i to w tak trudnych warunkach jest dobrym wynikiem.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Trudno o lepszy początek sezonu w RSMP. W Rajdzie Świdnickim-KRAUSE zdobyliśmy podium w klasyfikacji generalnej oraz klasie czwartej, w której również odnieśliśmy zwycięstwo. Nasi zawodnicy pokazali naprawdę fantastyczne tempo, a nie było to łatwe. To pierwsza runda sezonu, przed którą zawsze jest wiele niewiadomych, a do tego pogoda była totalnie nie do przewidzenia. Cieszę się, że tak dobrze rozpoczął się dla nas ten rok i wierzę, że dalej będzie tylko lepiej. Do zobaczenia na odcinkach!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

 

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry