Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Pierwszy wspólny start po 2,5 roku przerwy

Już w najbliższy weekend rusza pierwsza LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 43. Rajd Świdnicki-KRAUSE z bazą w Świdnicy. Wśród 83 załóg widniejących na liście zgłoszeń nie zabrakło strzegomsko-bielskiego duetu w składzie Paweł Krysiak i Paweł Gacek, którzy pojadą Renault Clio Sport, zgłoszonym w klasie 4N. Jest to pierwszy wspólny start załogi po ponad 2,5 rocznej przerwie.

Paweł Krysiak: Jesteśmy przeszczęśliwi, że udało nam się wszystko zebrać w jedną całość i możemy pojawić się znowu na starcie domowego rajdu. Jeżeli chodzi o samochód, to jest to dla nas całkowita nowość. Odbyliśmy co prawda niedawno „małą” sesję testową i jest już jakiś zarys tego, jak się zachowuje Clio. Jest całkiem inne w prowadzeniu niż Astra, bardziej precyzyjne, Astra wybaczała błędy, Clio raczej nie. Co do listy zgłoszeń muszę powiedzieć, że wygląda imponująco. Klasa w której jesteśmy zgłoszeni jest dość liczna, już na pierwszy rzut oka widać kilka mocnych nazwisk, co nas bardzo cieszy i dodatkowo motywuje. Z niecierpliwością czekamy na start rajdu.

Paweł Gacek: Bardzo się cieszę na powrót do regularnego jeżdżenia po absencji spowodowanej moim zeszłorocznym wypadkiem, do tego jeszcze u boku Pawła, w nowym samochodzie, po prostu super!!! Ostatni raz u boku Pawła siedziałem ponad 2,5 roku temu, wiec trochę czasu minęło. Myślę jednak, że nie będzie stanowiło to dla nas wielkiego problemu i po kilku kilometrach znajdziemy odpowiedni rytm. Lista zgłoszeń wygląda dość ciekawie i działa na nas w bardzo motywujący sposób, jest kilku szybkich kierowców i poprzeczka na pewno będzie zawieszona wysoko, a my postaramy się sprostać zadaniu i pokazać oczywiście z jak najlepszej strony.

Start załogi jest możliwy dzięki wsparciu następujących firm: Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Firma ZEN, Stacja Paliw Roman Wedmański (Strzegom ul. Gronowska), Kamieniarstwo GROMIEC, Psychotesty (www.osrodek.com.pl), Pomoc Drogowa Zaborowski (Strzegom), Mobi Gum – mobilne serwisy ogumienia.
Do Góry