RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Pierwsze podium Pieniążka w RSMP

Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber debiutujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wywalczyli wysokie 3. miejsce w klasie 4. Podczas dwudniowych zmagań załoga LP Rally Team zaprezentowała się ze znakomitej strony przed polskimi kibicami.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber przejechali cztery krótkie, ale bardzo szybkie odcinki specjalne i dzięki równej jeździe w sobotni wieczór częstochowsko-poznańska para zjeżdżała do serwisu jako 4. w silnie obsadzonej klasie samochodów R2. Kolejny dzień zmagań stał pod znakiem dłuższych i bardziej wymagających oesów odbywających się na trudnej i miejscami bardzo śliskiej kostce brukowej. W tych warunkach debiutująca w mistrzostwach Polski załoga poradziła sobie świetnie. Tuż przed kończącym zmagania Power Stage’em Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber awansowali na 3. miejsce w klasie. Ostatni oes relacjonowany na żywo na stronie internetowej TVP Sport był już tylko formalnością i tuż po nim w centrum Świdnicy zespół LP Rally Team mógł świętować podium w klasie 4, a przy okazji także znakomitą 10. lokatę w klasyfikacji generalnej

Po Rajdzie Świdnickim Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber nie osiadają jednak na laurach i już teraz myślami są przy kolejnym starcie w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Łukasz Pieniążek: Jak już podkreślałem, zawsze chciałem wystartować w Rajdzie Świdnickim, ponieważ to właśnie dzięki niemu zacząłem interesować się tym sportem. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się dotrzeć do mety w moim debiucie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na tak dobrej pozycji – 3. miejsce w klasie, 5. w ośce i 10. w generalce brałbym w ciemno jeszcze przed początkiem rywalizacji. Cały weekend przebiegał tak jak zakładaliśmy, nie podejmowaliśmy zbędnego ryzyka i chcieliśmy jak najwięcej się nauczyć. Biorąc pod uwagę, jak mocna była stawka wśród aut przednionapędowych to możemy być naprawdę bardzo zadowoleni. Dziękuję szczególnie kibicom za wsparcie przez cały Rajd Świdnicki.

Jakub Gerber: Jestem bardzo zadowolony z ukończenia tego trudnego rajdu. Jednak najbardziej cieszy mnie to, jak dobrze jechał Łukasz, czego efektem był świetny wynik przy tak mocnej stawce w klasie. Ten weekend był dla nas kolejną ważną i przy okazji twardą lekcją. Chciałbym podziękować Łukaszowi i wszystkim osobom zaangażowanym w ciężką pracę zespołu, ponieważ jak widać przynosi ona z kilometra na kilometr coraz lepsze efekty. Dziękujemy także naszym kibicom, którzy tak licznie przybyli na Rajd Świdnicki, dzięki ich wsparciu czujemy się jeszcze mocniejsi.

Starty Łukasza Pieniążka są możliwe dzięki wsparciu partnerów zespołu, firmom: Bastal, El-Q, Złompol oraz Storkpharm.
Do Góry