Kategoria: WRC

Pieniążek: stać mnie na dobry wynik

Łukasz Pieniążek rozpoczyna swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pierwszym startem z udziałem 27-letniego Polaka będzie 66. Rajd Szwecji. Dla kierowcy to drugi sezon w klasie WRC2. W poprzednim roku wystartował w siedmiu imprezach, zdobywając 29 punktów i zajmując ostatecznie trzynastą pozycję.

Łukasz Pieniążek:

Oczywiście wiedziałem, że nie będę mógł rywalizować jak równy z równym z najlepszymi, bo przecież ich doświadczenie jest ogromne, a dla mnie to był dopiero pierwszy sezon w WRC2. Mam nadzieję, że w tym sezonie wykorzystam naukę z poprzedniego roku i będzie już dużo lepiej. Bardzo chciałem zacząć sezon od rajdu zimowego i przygotowałem się do tego startu rywalizując m.in. w Rajdzie Arktycznym w Finlandii.

Najważniejsze jest odpowiednie nastawienie psychiczne; zaufanie oponom i uwierzenie, że samochód na śniegu jest w stanie wchodzić w zakręty z ogromną prędkością. Dzięki temu, że wystartowałem w Rajdzie Arktycznym, z pewnością dużo lepiej rozpocznę sezon. Będę tam rywalizował głównie ze Skandynawami, których doświadczenie w jeździe po śniegu jest dużo większe. Ale na pewno stać mnie na dobry wynik.

Pochodzący z Częstochowy, a dziś mieszkający w Krakowie Pieniążek w tym sezonie poprowadzi Škodę Fabię R5.

To najlepsze auto w tej klasie, a zanim podjąłem ostateczną decyzję odbyłem kilka testów. Mogę powiedzieć, że dziś nie muszę walczyć z samochodem. A nie zawsze tak było

– mówi Polak, który ma zamiar wystartować w siedmiu imprezach rangi WRC. Na razie pewny jest start w Szwecji. Później Pieniążek planuje także rywalizować w rajdach: Korsyki, Portugalii, Sardynii, Niemiec, Walii i Katalonii. Jak podkreśla kierowca, kalendarz nie jest sztywny.

Jeśli uznamy, że którąś rundę lepiej odpuścić, to tak zrobimy

– kończy.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry