Kategoria: WRC

Pieniążek w siedmiu rundach WRC2

Łukasz Pieniążek to pierwszy Polak, który w sezonie 2018 zgłasza się do WRC2. Młody kierowca z Polski kontynuuje swój program rozwojowy w aucie czteronapędowym (R5), w którym swój debiut zaliczył na początku zeszłego roku.

Rajdową bronią Łukasza w nadchodzącym sezonie będzie Skoda Fabia R5, obsługiwana przez najlepszy prywatny zespół w Mistrzostwach Świata, fiński Prinstport Racing.

Na prawym fotelu młodego Polaka zasiądzie – znany już ze wspólnych startów – Przemek Mazur. Barwy samochodu ulegną diametralnym zmianom, jednak firmy Surmat oraz Storkpharm kontunuują współpracę Łukaszem.

Tegoroczne plany zakładają udział w siedmiu rundach Mistrzostw Świata. Poza tym zespół planuje starty w mniejszych imprezach, począwszy od Arctic Lapland Rally, który jest pierwszą rundą Rajdowych Mistrzostw Finlandii.

Łukasz Pieniążek:

Jesteśmy na starcie mojego drugiego sezonu w WRC2. Trudno mi opisać ogrom towarzyszących mi emocji. Ściganie się w tym cyklu to ogromne wyzwanie i jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę kontynuować swój program w Mistrzostwach Świata!

Widzimy się już za parę dni na Arctic Lapland Rally. To impreza otwierająca mój sezon i będąca przy okazji testem naszych możliwości przed piekielnie trudnym Rajdem Szwecji, który rozpocznie nasze tegoroczne zmagania w WRC 2. Trzymajcie kciuki!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry